Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. marca 2018

Trump z funkcie odvolal aj Tillersonovho námestníka Steva GoldsteinaAmerický prezident Donald Trump, archívna snímkaZdieľať
Americký prezident Donald Trump, archívna snímka Foto: TASR/AP
Washington 13. marca (TASR) - Americký prezident Donald Trump neodvolal v utorok len ministra zahraničných vecí Rexa Tillersona, ale o funkciu prišiel aj jeden z jeho najbližších spolupracovníkov. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na dvoch nemenovaných amerických predstaviteľov.


Z funkcie bol na podnet Bieleho domu uvoľnený Steve Goldstein, doterajší námestník ministra zahraničných vecí pre verejnú diplomaciu a verejné otázky. Podľa citovaných zdrojov sa o svojom odvolaní dozvedel krátko po tom, ako spochybnil oficiálnu interpretáciu okolností Tillersonovho odchodu.Goldstein totiž vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že Tillerson "nepoznal dôvod" svojho odvolania. Minister sa podľa neho dozvedel o svojom uvoľnení z funkcie iba v utorok ráno, a to z príspevku, ktorý Donald Trump zverejnil na svojom twitterovom účte.

Agentúre AP sa bezprostredne nepodarilo získať Goldsteinovo vyjadrenie k okolnostiam jeho odvolania. Steve Goldstein bol vo funkcii len tri mesiace a nevôľu Bieleho domu vzbudil už viacerými svojimi vyjadreniami.

Trump v utorok poďakoval v utorok na Twitteri Tillersonovi za jeho výkon vo funkcii a uviedol, že jeho nástupcom bude šéf Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Mike Pompeo. Kým Pompea na novom poste nepotvrdí Senát, je vedením Štátneho departmentu poverený doterajší Tillersonov prvý námestník John J. Sullivan.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Eurokomisia predstavila návrh na zriadenie Európskeho orgánu práce
<< predchádzajúci článok
Štefanec:Pobrexitovú dieru v rozpočte môže zaplniť zvýšenie príspevkov

Trump z funkcie odvolal aj Tillersonovho námestníka Steva Goldsteina - diskusné fórum čitateľov