Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. januára 2019

Trump zrušil cestu do Švajčiarska na Svetové ekonomické fórumDonald Trump, archívna snímka.Zdieľať
Donald Trump, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Washington 10. januára (TASR) - Prezident USA Donald Trump zrušil svoj plán zúčastniť sa na zasadnutí Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose. Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra DPA.


Trump uviedol na Twitteri ako dôvod svojho rozhodnutia spor s demokratmi v americkom Kongrese, ktorý sa rozpútal okolo výstavby múra na južnej hranici USA s Mexikom.

"Zdvorilo oznamujem, že ruším svoju veľmi dôležitú cestu do Davosu vo Švajčiarsku na Svetové ekonomické fórum. Dôvodmi sú neústupnosť demokratov v otázke pohraničnej bezpečnosti a veľká dôležitosť bezpečnosti nášho štátu. Posielam WEF svoje najsrdečnejšie pozdravy a ospravedlnenia," uviedol Trump v tweete.

Cestu mal podľa plánu podniknúť v časovom rozpätí 22.-25. januára, keď sa bude zasadnutie WEF konať.

V meste Davos vo švajčiarskych Alpách, stredisku zimným športov vrátane lyžovania, sa koná výročné zasadnutie WEF vždy v januári. WEF je súkromná nadácia so sídlom v Ženeve, ktorú založil nemecký ekonóm Klaus Schwab v roku 1971, aby podporil európskych biznismanov. Pri výročnom zasadaní v Davose sa stretávajú zástupcovia veľkých priemyselných a obchodných spoločností, poprední politici, ekonómovia a novinári.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na zasnežovaciu techniku v Osrblí prispel kraj sumou 190.000 eur
<< predchádzajúci článok
Fed sa nemusí ponáhľať so zvyšovaním úrokových sadzieb

Trump zrušil cestu do Švajčiarska na Svetové ekonomické fórum - diskusné fórum čitateľov