Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. júla 2019

Tržby v priemysle sa v máji medzimesačne znížili o 0,6 percentaTržby za vlastné výkony a tovar sa v máji medzimesačne zvýšili v informačných a komunikačných činnostiach o 1,6 %, v doprave a skladovaní o 1,4 % a vo vybraných trhových ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Bratislava 12. júla (TASR) – Tržby za vlastné výkony a tovar sa v máji medzimesačne zvýšili v informačných a komunikačných činnostiach o 1,6 %, v doprave a skladovaní o 1,4 % a vo vybraných trhových službách o 1 %. Znížili sa v stavebníctve o 2,4 % a v priemysle o 0,6 %. Informoval o tom v piatok Štatistický úrad (ŠÚ) SR.


Tržby v priemysle v máji v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku vzrástli o 1,6 %. Vývoj ovplyvnil rast v dodávke vody, čistení a odvode odpadových vôd, odpadoch a službách odstraňovania odpadov o 13,4 %, v ťažbe a dobývaní o 9,5 %, v priemyselnej výrobe o 2,1 % a pokles v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 4,4 %. V stavebníctve sa tržby zvýšili o 3,9 %.

Celkové tržby v priemysle sa za päť mesiacov roku 2019 zvýšili v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku o 6,6 %. Vývoj ovplyvnil rast v dodávke vody, čistení a odvode odpadových vôd, odpadoch a službách odstraňovania odpadov o 13,8 %, v priemyselnej výrobe o 8,2 %, v ťažbe a dobývaní o 6,6 % a pokles v dodávke elektriny, plynu, pary a studeného vzduchu o 4,9 %. Tržby stavebných subjektov sa zvýšili o 5,1 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košariskách bude podujatie k výročiu narodenia Štefánika
<< predchádzajúci článok
Volkswagen Slovakia zastaví na dva týždne výrobu

Tržby v priemysle sa v máji medzimesačne znížili o 0,6 percenta - diskusné fórum čitateľov