Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. októbra 2019

Tuniský súd nariadil prepustenie prezidentského kandidáta KarawíhoNa snímke kampaňoví dobrovoľníci a stúpenci väzneného tuniského prezidentského kandidáta a mediálneho magnáta Nabíla Karawího.Zdieľať
Na snímke kampaňoví dobrovoľníci a stúpenci väzneného tuniského prezidentského kandidáta a mediálneho magnáta Nabíla Karawího. Foto: TASR/AP
Tunis 9. októbra (TASR) - Tuniský najvyšší odvolací súd dnes nariadil, aby prezidentského kandidáta Nabíla Karawího prepustili z väzby. Takýto verdikt vydal len štyri dni pred nedeľným druhým kolom prezidentských volieb, informuje agentúra DPA.


Karawího zatkli 23. augusta pre podozrenie z prania špinavých peňazí a daňových únikov. Odvtedy bol vo väzbe, dosiaľ však odsúdený nebol. Väzenie mal na základe verdiktu odvolacieho súdu opustiť ešte v priebehu stredy.

Známy mediálny magnát Karawí, ktorý sa stal prakticky okamžite po júnovom ohlásení svojej kandidatúry favoritom predvolebných prieskumov, získal v prvom kole prezidentských volieb z 15. septembra 15,6 percenta hlasov. Skončil tak na druhom mieste za odborníkom na ústavné právo a nováčikom v politike Kajsom Saídom. Toho volilo 18,4 percenta tuniských voličov.

Jeho žiadosť o prepustenie pred stredajším verdiktom odvolacieho súdu zamietli celkovo tri súdy nižšej inštancie. Predstavitelia jeho kampane v utorok požiadali, aby sa druhé kola volieb odložilo dovtedy, kým Karawího z väzenia prepustia.

O odklad žiadali z dôvodu, že Karawí by z väzenia nemohol v rámci predvolebnej kampane cestovať po Tunisku a médiám by tiež nemohol poskytovať priame rozhovory, píše DPA. Karawí sa od prvého kola volieb neobjavuje v televíznych debatách a nevedie predvolebnú kampaň.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo zahraničných vecí sa obáva zvýšenia napätia v Sýrii
<< predchádzajúci článok
J&J klesá na trhu, uživateľovi jej liekov narástli prsia

Tuniský súd nariadil prepustenie prezidentského kandidáta Karawího - diskusné fórum čitateľov