Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. novembra 2019

Turecká polícia zatkla starostu z prokurdskej strany HDPPolícia v juhovýchodnom Turecku v piatok zadržala a obvinila z členstva v "teroristickej organizácii" starostu za prokurdskú Ľudovodemokratickú stranu (HDP). Informovala o tom ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Istanbul 8. novembra (TASR) - Polícia v juhovýchodnom Turecku v piatok zadržala a obvinila z členstva v "teroristickej organizácii" starostu za prokurdskú Ľudovodemokratickú stranu (HDP). Informovala o tom štátna tlačová agentúra Anadolu.


Azima Yacana, starostu samosprávnej oblasti Ipekyolu v provincii Van, zadržali spolu s jeho námestníkom a obvinili z "teroristickej propagandy" a členstva v Strane kurdských pracujúcich (PKK). Yacan je členom HDP - tretej najväčšej strany v krajine.

Turecká vláda voči členom HDP v posledných mesiacoch tvrdo zakročuje za ich údajné napojenie na povstalcov z PKK. V auguste zbavili funkcie troch novozvolených starostov z tejto strany a v októbri ďalších štyroch zadržali.

HDP ako jediná spomedzi tureckých politických strán nepodporila tureckú ofenzívu v severovýchodnej Sýrii, ktorú označila za "inváziu", a vyzvala na jej ukončenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zisk Allianzu v 3. štvrťroku vzrástol viac, ako sa čakalo
<< predchádzajúci článok
Zlaté Moravce chcú znížiť energetickú náročnosť svojich budov

Turecká polícia zatkla starostu z prokurdskej strany HDP - diskusné fórum čitateľov