Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. novembra 2019

Turecko začalo na juhovýchode krajiny vojenskú operáciu proti PKKTurecká armáda začala v piatok na juhovýchode krajiny vojenskú operáciu proti povstalcom zo Strany kurdských pracujúcich (PKK). S odvolaním sa na vyhlásenie tureckého ministerstva obrany o tom ...Zdieľať
Foto: TASR/AP
Ankara 8. novembra (TASR) - Turecká armáda začala v piatok na juhovýchode krajiny vojenskú operáciu proti povstalcom zo Strany kurdských pracujúcich (PKK). S odvolaním sa na vyhlásenie tureckého ministerstva obrany o tom informovala agentúra DPA.


Operácia sa podľa ministerstva vzťahuje najmä na prevažne Kurdmi obývané mestá Diyarbakir, Muš a Bingöl s cieľom "neutralizovať" členov "separatistickej teroristickej skupiny", čo je podľa DPA termín, ktorým Ankara označuje PKK.

Turecká armáda, ktorá na tento účel nasadila takmer 3000 svojich príslušníkov, chce podľa ministerstva taktiež kurdským militantom zabrániť v tom, aby si založili zimné tábory.

PKK totiž najmä v zimných mesiacoch využíva ako svoje útočisko vysokohorské oblasti, pričom svoje ústredie majú kurdskí povstalci v odľahlom pohorí Kandil na severe susedného Iraku.

Povstanie PKK za kurdskú nezávislosť a neskôr autonómiu v rámci Turecka, ktoré sa začalo v roku 1984, si vyžiadalo desaťtisíce obetí, pričom túto organizáciu považujú za teroristickú nielen Ankara, ale aj Spojené štáty a EÚ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Danko: Mrzí ma, že SR ovládajú emócie namiesto racionálnych vecí
<< predchádzajúci článok
Rusko v decembri spustí osobnú vlakovú dopravu na Krymský polostrov

Turecko začalo na juhovýchode krajiny vojenskú operáciu proti PKK - diskusné fórum čitateľov