29. septembra 2009

Turkyne šokujúco zastavili Srbky v rozlete

O najväčšiu senzáciu úvodného dňa bojov v druhej fáze majstrovstiev Európy vo volejbale žien v Poľsku sa v F-skupine so sídlom v Katoviciach postarali reprezentantky Turecka, ktoré si poradili s ...

KATOVICE 29. septembra (SITA) - O najväčšiu senzáciu úvodného dňa bojov v druhej fáze majstrovstiev Európy vo volejbale žien v Poľsku sa v F-skupine so sídlom v Katoviciach postarali reprezentantky Turecka, ktoré si poradili s úradujúcimi vicemajsterkami starého kontinentu Srbkami 3:1. Srbky v základnej skupine svojim súperkám nedarovali ani set, teraz však nečakane prehrali celý zápas. V ďalších zápasoch „katovickej“ skupiny si obhajkyne titulu spred dvoch rokov Talianky poradili s Azerbajdžankami 3:0. V prvých dvoch setoch sa hral vyrovnaný duel, ale potom Azerbajdžanky úplne „odišli“ a tretie dejstvo bolo exhibíciou volejbalistiek z Apeninského polostrova. Tie na šampionáte už štvrtý zápas v rade vyhrali 3:0. Češky prehrali s Nemeckom hladko 0:3. V prvom sete ešte zverenky trénerky Táne Krempaskej držali so súperkami krok a prehrali až v dramatickej koncovke. Potom ich však Nemky postavili do roly štatistiek. V druhom sete im dovolili iba dvanásť bodov, v treťom pätnásť. Situá

cia v F-skupine je pomerne vyrovnaná, teoretickú šancu na postup do bojov o medaily majú ešte všetky družstvá s výnimkou Azerbajdžanu.

V E-skupine, ktorá sa hrá v Lodži, to išlo podľa papierových predpokladov. Najskôr favorizované Rusky zvíťazili nad Španielkami 3:1. Rusky v prvých dvoch setoch potvrdili rolu favoritiek, ale potom akoby stratili koncentráciu a v treťom dejstve od jeho polovice prenechali iniciatívu snaživým Španielkam. Tie sa nenechali ponúkať a podarilo sa im znížiť zo svojho pohľadu stav setov na 1:2. V ďalšej hre sa však Rusky vrátili k svojej hre a už ďalšie prekvapenie nepripustili. Vo skvelých výkonoch pokračujú Holanďanky. Tie zvíťazili nad Bulharkami presvedčivo 3:0. Na šampionáte ešte neprehrali ani set a sú jasne na čele aktuálnej tabuľky E-skupiny. V záverečnom utorkovom zápase E-skupiny zvíťazili domáce poľské volejbalistky nad Belgickom 3:1 a udržali si tak reálnu šancu na postup do priamych bojov o medaily. Belgičanky naopak už prišli aj o teoretickú šancu na postup do semifinále.