09. januára 2007

Turnaj ATP v Aucklande pre dážď prerušili

Utorňajší program na tenisovom turnaji ATP Heineken Open (dotácia 436 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace) v novozélandskom Aucklande museli organizátori kompletne zrušiť pre dážď a zahrnúť ho do rozpisu na stredu.

Znamená to, že boli odložené aj vystúpenia Slováka Dominika Hrbatého v 1. kole dvojhry i štvorhry. Od 4. januára už 29-ročný Bratislavčan bude s kórejským kvalifikantom Woong-sun Junom (360. na rebríčku ATP Entry) hrať druhý zápas na dvorci číslo 4 (približne od 1.00 h SEČ). V 2. kole by na 22. hráča počítačového poradia čakal Nemec Philipp Kohlschreiber (63. vo svetovom renkingu), ktorý si v pondelok poradil s Peruáncom Luisom Hornom za 93 minút 6:4, 7:5. Piaty nasadený v singlovom "pavúku" sa potom približne od 3.30 h SEČ predstaví aj vo štvorhre. Ako partner Taliana Danieleho Braccialiho vyrukuje na dvorci č. 7 proti takisto nenasadenému francúzskemu páru Florent Serra, Gilles Simon. Úradujúci slovenský Tenista roka štartuje v Aucklande deviatykrát a na tomto podujatí sa mu zvykne dariť. Získal na ňom dva zo šiestich singlových titulov na hlavnom okruhu. Trofej dvíhal nad hlavu v rokoch 2001 (6:4, 2:6, 6:3 so Španielom Franciscom Clavetom) a 2004 (4:6, 6:2, 7:5 proti ďalšiemu Španielovi Rafaelovi Nadalovi). Vo finále bol aj v roku 2003 (3:6, 5:7 s Brazílčanom Gustavom Kuertenom). Do novej sezóny vstúpil prehrami s Austrálčanom Petrom Luczakom a Američanom Paulom Goldsteinom v základnej skupine na turnaji v austrálskom Adelaide.