Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

28. decembra 2006

Udalosti v slovenskom showbiznise v januári, februári, marci 2006Prvý štvrťrok 2006Zdieľať
Január

6. januára
Do Bratislavy v popoludňajších hodinách pricestovala prvá dáma soulu - britská speváčka Gabrielle. Charizmatická Gabrielle bola na Slovensku vôbec po prvý raz.

7. januára
Marianna Ďurianová sa zasnúbila s Liborom Boučkom. Český moderátor Libor Bouček, ktorého diváci majú možnosť poznať z českej verzie reality show VyVolení, vyhlásil, že našiel ženu svojho srdca.

V priestoroch Slovenského národného divadla (SND) sa začal VI. Ples v opere. Nielen ples, ale aj tohtoročnú bratislavskú plesovú a spoločenskú sezónu, otvorila slávnostným úderom na gong britská soulová diva Gabrielle. Priestory SND zaplnilo približne šesťsto pozvaných hostí z radov prominentov.

9. januára
Skupina Depeche Mode oznámila, že predskokanmi na ich koncertoch v Prahe (23. januára) a Bratislave (11. júna), budú newyorskí The Bravery.

TV JOJ odštartovala druhú sériu reality show VyVolení.

10. januára
Skupina Iné Kafe oznámila, že si dáva ročnú pauzu, ale nerozpadá sa.

12. januára
Slovenská speváčka Marcela Laiferová vydala knihu receptov a rád do domácnosti Z mojej kuchyne. Čitatelia v nej okrem jedál pre rodinu a hostí mohli nájsť aj rady, ako sa dožiť čo najvyššieho veku, ako schudnúť pomocou kapustovej polievky, či odstrániť drobné nepríjemnosti a nehody v domácnosti.

TV JOJ poprela spor medzi režisérom reality show VyVolení Tomášom Eibnerom a moderátorom Dušanom Cinkotom. Podľa hovorcu TV JOJ Ľudovíta Tótha sa pod obtiažny prejav moderátora Dušana Cinkotu počas priameho prenosu VyVolených 2 podpísali technické problémy.

Premiéru muzikálu Hello, Dolly! ohrozil útok na tanečníkov. V noci z 11. na 12. januára neznámi páchatelia napadli dvoch tanečníkov Novej scény a zranili ich tak, že premiéru nemohli odtancovať. Tanečníkov napadli v centre Bratislavy v podniku Amigos na Laurinskej ulici. Obaja tanečníci sa v podniku zastavili po tom, čo odohrali predstavenie v divadle, keď na nich bezdôvodne zaútočili neznámi návštevníci podniku. Odniesla si to rozrezaná ruka jedného z tanečníkov a slabý otras mozgu spolu s opuchnutým okom u druhého.

13. januára
Nezávislý poslanec Národnej rady SR Ivan Šimko napísal knihu o politike.

TV JOJ vynovila svoju internetovú stránku

15. januára
V bratislavskom hoteli Holliday Inn predstavili v sobotu večer organizátori súťaže krásy MISS 2006 dvanásť finalistiek a jednu náhradníčku. Odborná porota v zložení Jozef Oklamčák, fotograf Jakub Klimo, vizážistka Klára Surdusová, moderátor Štefan Skrúcaný, riaditeľka MISS Lucia Hablovičová a I. vicemiss 2005 Katarína Holáňová ich na siedmich regionálnych kastingoch vybrala z takmer tisícky prihlásených dievčat.

Poslanec NR SR Jozef Banáš sa v sobotu doma pri kúpaní priotrávil plynom, ktorý unikal z prietokového ohrievača. Na celú udalosť sa ale nepamätá, prebral sa až v sanitke, ktorá ho odviezla do nemocnice. Vo vani omámeného Banáša našla manželka. Našťastie bol na návšteve aj priateľ jeho dcéry Tomáš Bezdeda, ktorý bezvládneho Banáša vytiahol z vane a zavolal pohotovosť. Podľa slov poslanca, zariadenie haprovalo už predtým, pravdepodobne zle spaľovalo a zrejme po nadýchaní sa plynom zaspal.

16. januára
Po niekoľkomesačnej prestávke mohli diváci TV Markíza znovu sledovať vedomostnú súťaž Milionár.

Slovenský spevák Bystrík sa vrátil z holandského Groningemu, kde si spolu so svojou kapelu zahral na festivale Eurosonic. Po Zuzane Smatanovej a Vetroplachu tak ako víťaz piateho ročníka súťaže Coca - Cola Popstar nadviazal na tradíciu z roku 2003, odkedy sa na Eurosonicu zúčastňujú všetci víťazi tohto projektu.

Vo veku 46 rokov zomrel spevák a zabávač skupiny Senzus Dušan Hergott. Nad ránom podľahol zákernej chorobe.

Pavol Barabáš predstavil svoj nový film Pururambo.

17. januára
Diváckym filmom roka 2005 je podľa hlasovania čitateľov portálu Kinema.sk, film Sin City: Mesto hriechu. Redakcia portálu Kinema.sk o tom informovala počas slávnostného večera Film Roka 2005 v priestoroch bratislavského kina Tatra. Ocenenia sa rozdávali aj v ďalších piatich kategóriách. Redaktori portálu Kinema.sk cenou Kinema Top film roka 2005 vyznamenali film História násilia, ktorý na Slovensko priniesla spoločnosť Continental Film. Tá je podľa redakcie Kinema.sk aj najlepšou distribučnou spoločnosťou roka 2005. Ocenenie si vyslúžila filmami Million Dollar Baby, Slnečný štát, Batman začína, História násilia a Charlie a továreň na čokoládu. Najnavštevovanejším filmom roka 2005 bol animovaný film Madagascar spoločnosti Tatrafilm, ktorý si počas uplynulého roka v kinách po celom Slovensku pozrelo 137 941 divákov.

18. januára
Nové modely značky Cherokee predvádzala počas veľkej módnej šou vo Fajn Clube v Záhorskej Bystrici aj Zuzana Belohorcová.

19. januára
S hudobníkom Dušanom Hergottom sa prišli na cintorín vo Svätom Jure naposledy rozlúčiť jeho priatelia a rodina. Úprimnú sústrasť prišli príbuzným vyjadriť aj členovia skupiny Senzus, v ktorej Hergott pôsobil i jeho známi z detstva a mladosti. Svojou účasťou vyjadril smútok a žiaľ nad touto stratou aj spevák Robo Kazík, zabávač Jozef Pročko, hokejová legenda Jozef Golonka a ďalšie osobnosti spoločenského a kultúrneho života.

Slovenská speváčka Marcela Laiferová uviedla do života svoju knihu Z mojej kuchyne. Úlohy moderátora sa v priestoroch kníhkupectva Svet knihy zhostil jej dlhoročný textár a priateľ Zoro Laurinc. Krstnou mamou knižky sa stala Oľga Feldeková, ktorá krstila aj Laiferovej prvú knihu Žiť svoj sen. Keďže prevažnú časť knižky tvoria recepty, krstilo sa múkou.

20. januára
V Divadle Aréna sa konala premiéra novej inscenácie v réžii Martina Čičváka Rodinná slávnosť. Divadelné predstavenie vzniklo v spolupráci Divadla Aréna a Činoherného klubu podľa kultového dánskeho filmu Mogensa Rukova a Thomasa Vinterberga v adaptácii Bo hr. Hansena.

21. januára
Hitparádu Top_FM tretieho okruhu verejnoprávneho Slovenského rozhlasu Rádio_FM po prvý raz odvysielalo české Rádio Wave.

23. januára
Do centra umenia - na newyorskú Broadway odcestovali ďalší dvaja miliónoví tanečníci - Ján Jamrich a Jana Očenášová. Domov sa vrátili v nedeľu 5. februára.

Finalisti súťaže Slovensko hľadá SuperStar 2 naspievali spoločnú skladbu s názvom So mnou môžeš rátať a zároveň podpísali exkluzívne nahrávacie zmluvy s nahrávacou spoločnosťou SONY BMG. Skladbu pre tohtoročných adeptov na druhú slovenskú SuperStar zložila autorská dvojica Pavol Habera a Daniel Hevier. Singel so skladbou So mnou môžeš rátať sa na pulty predajní dostane 6. februára.

24. januára
Režisér Juraj Jakubisko si do svojho veľkofilmu Bathory vybral herečku Famke Janssen. Mala stvárniť hlavnú postavu - Čachtickú pani.

Pre ďalšie zranenia tanečníkov Divadlo Nová scéna opäť zrušilo generálku pripravovaného muzikálu Hello, Dolly!, ktorá mala byť o 16:00. Po tom, čo neznámi páchatelia zbili a zranili dvoch tanečníkov Novej scény, došlo na skúškach k ďalším úrazom kolena, ramena a členku.

Skupina Margot po pol roku znovu vystúpila v Bratislave. Kapela v zložení: Andrea Zimányiová, Katka Sečkárová, Danka Šutková, Jaro Žigo, ml. a Adam Bajbar sa tak na bratislavské pódium vrátila prvýkrát od 29. júna, keď zahrali na Ružinovskom Rock-pop Feste.

Švajčiarsky herec Jean-Luc Bideau sa po takmer štyridsiatich rokoch vrátil do Bratislavy. Práve tu sa v máji 1966 stretol so svojou manželkou - českou tlmočníčkou Marcelou Salivarovou. Spoločne sa do Bratislavy vrátili pri príležitosti Dní švajčiarskeho filmu s podtitulom Pocta Jean-Luc Bideauovi, ktoré zorganizovali Švajčiarske veľvyslanectvo v Slovenskej republike v spolupráci s Francúzskym inštitútom v Bratislave. Podujatie odštartovalo v utorok vo Francúzskom inštitúte stretnutím s hercom a tlačovou konferenciou s názvom Od divadelných dosiek až na plátna kín (polstoročná kariéra).

27. januára
V Divadle Nová scéna uviedli v premiére kultový broadwayský muzikál Hello Dolly! Diváci ocenili výkony hercov nekonečným potleskom.

28. januára
Česko-slovenský fan club skupiny Queen pripravil prvú Queen párty na Slovensku s názvom Spomienka na Queen - Legenda žije ďalej.

30. januára
Speváčka Beáta Dubasová vydala nový album. Nahrávka s názvom Ako chutí ráno prináša 12 nových skladieb vrátane bonusu. Pilotným singlom sa stala pieseň Kým pri nás láska spáva.

Február

1. februára
Speváka Petra Fialu, ktorý pred viac ako rokom tragicky zahynul, si jeho blízki pripomenuli výnimočným spôsobom. Okrem toho, že usporiadali večer na jeho pamiatku, podarilo sa im aj vydať album s jeho skladbami pod názvom Druhá. Ide o druhý album vydaný pod Fialovým menom po jeho smrti. Album Druhá pokrstil hudobník Peter Nagy, ktorý v minulosti vytvoril aj sériu Fialových fotografií. Album obsahuje 15 zatiaľ nevydaných skladieb, tanečnú verziu piesne Láska je šok, ako aj dva videoklipy k piesni Keď nestačí slovenčina 2005 a Láska je snívanie.

Redaktor TV JOJ Rasťo Ekkert uzavrel stávku s generálnym riaditeľom TV JOJ Milanom Kňažkom a odcestoval do Londýna, kde vo štvrtok 2. februára o 9:45 odštartoval svoju cestu okolo sveta za 80 dní.

Nový hollywoodsky film Hostel, ktorý bol začiatkom januára jedným z najnavštevovanejších v USA, nerobí Slovensku dobré meno vo svete. Nízkorozpočtová snímka rozpráva príbeh o amerických turistoch, ktorých unesú a zabijú počas výletu na Slovensko.

Dado Nagy a jeho hostia publicista Marián Leško a prekladateľka Martina Slezáková uviedli na slovenský knižný trh svetový bestseller - román Tieň vetra katalánskeho prozaika Carlosa Ruiza Zafóna.

Podpredsedníčka Rady riaditeľov Sociálnej poisťovne Mária Šimková predstavila svoju novú publikáciu s názvom Stolovanie 2. Knihu pokrstili minister kultúry František Tóth a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Ľubomír Lintner.

2. februára
Predseda Slovenskej národnej strany Ján Slota počas tlačovej konferencie kritizoval americký film Hostel, ktorý hovorí o Slovensku. Horor podľa neho uráža celý slovenský národ a tiež Slovenskú republiku ako celok. Od vládnych predstaviteľov preto žiadal, aby začali v prípade konať.

Odštartoval v poradí 6. ročník hudobnej autorskej súťaže Coca-Cola PopStar.

4. februára
Divokú kartu od poroty súťaže Slovensko hľadá SuperStar 2 dostala Petra Kepeňová, čím poslala domov druhú kandidátku Alexandru Okálovú. S najmenším počtom diváckych SMS hlasov opustila súťaž Lenka Kvaková.

Džezmen Peter Lipa sa v sobotu predstavil v bratislavskom Divadle Astorka. Počas koncertu, ktorý sa konal v rámci tretieho Bratislavského Jazz klubu, si Lipa a textár Milan Lasica navyše prevzali Zlaté platne za predaj albumu Lipa spieva Lasicu.

5. februára
Bratislavské divadlo Nová scéna odštartovalo konkurzy na obsadenie hlavných postáv Mira a Katky do predstavenia Neberte nám princeznú. Päťdesiatka žien do 25 a mužov do 30 rokov sa predviedla spevom a tanečnou choreografiou. Záujem účinkovať v pôvodnom slovenskom muzikáli, ktorý vo filmovej podobe ovenčil mená Mariky Gombitovej a Miroslava Žbirku, prejavili profesionáli, ale aj herci s menšími skúsenosťami. Režisér a choreograf Ján Ďurovčík si účastníkov pochvaľoval.

6. februára
Košická kapela Nocadeň vydala svoj štvrtý album s názvom Nestrieľajte do labutí. Po pilotnom singli Jackie Chan sa o priazeň hudobných fanúšikov uchádzala titulná pieseň z albumu Nestrieľajte do labutí.

7. februára
O finalistov druhej série Slovensko hľadá SuperStar je postarané aj po skončení tohto programu. Všetkých 11 súťažiacich podpísalo zmluvy s agentúrou Background Promotion, ktorá ich zastúpi po skončení televíznej show.

8. februára
Miro Žbirka oznámil, že po veľkolepom turné The Best Of Tour 2006, na ktoré sa v rámci osláv 25. výročia svojej hudobnej kariéry vydal spolu so Zuzanou Smatanovou a ich hosťami, sa jeho vystúpení dočkajú aj českí fanúšikovia. Dvanásť koncertov pre domáce publikum odohral spevák od 24. februára do 15. marca, do susedných Čiech a na Moravu sa vydal v apríli.

Muzikant, producent a predseda poroty v súťaži Slovensko hľadá SuperStar Laco Lučenič vydal špeciálne 2CD Komplet. Hudobný projekt obsahuje tri albumy a šesť bonusov. Pozostáva z vinylových platní Bodliak na plavkách z roku 1985, Zastávky na znamenie z roku 1987 a albumu Svetlo (...a pocit bezpečia), ktorý vydal pred jedenástimi rokmi.

Absolútnym víťazom v diváckej ankete Osobnosť televíznej obrazovky (OTO) sa stal herec Maroš Kramár. Za celoživotné dielo vstúpil do Siene slávy herec Pavol Mikulík, ktorý má v archíve Slovenskej televízie okolo 500 filmov a inscenácií. V kategórii moderátor/-ka, redaktor/-ka spravodajstva získala najviac diváckych hlasov Aneta Parišková, najlepšou moderátorkou publicistickej relácie sa stala Zlatica Puškárová. Cenu v kategórii moderátor/-ka, redaktor/-ka športového programu dostala Martina Bartošíková - Šimkovičová. Najlepšou zabávačkou sa stala moderátorka speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar - Adela Banášová. Súťaž pre spevácke talenty - Slovensko hľadá SuperStar sa stala taktiež programom roka. Najviac hlasov poslali diváci aj víťaznej zábavnej relácii Slovenskej televízie S.O.S. Za najlepšieho speváka si televízni diváci zvolili Mira Žbirku a najlepšou speváčkou sa stala Zuzana Smatanová. Víťaz v kategórii herec Maroš Kramár odovzdal sošku OTA herečke Zdene Studenkovej za najviac diváckych hlasov v kategórii herečka. Cenu Eurotelevízie za politickú diskusnú reláciu získal program V politike spravodajskej televízie TA3.

10. februára
Dušan Cinkota sa rozhodol odísť z postu moderátora relácie TV JOJ Vyvolení a ďalej sa venovať herectvu. Hlavným moderátorom reality šou sa stal Sajfa, pomohla mu Karin Haydu

11. februára
Druhé finálové kolo Slovensko hľadá SuperStar II s témou Elán z hry definitívne vyradilo Richarda Vidu. Od predposledného, 9. miesta ho delilo len 44 SMS hlasov.

Radošinské naivné divadlo uviedlo v premiére nové predstavenie s názvom Desať prikázaní (po slovensky). Hostia prijali trojhodinové predstavenie s nadšením a po poslednej z desiatich poviedok nechceli hercov pustiť z javiska. Neutíchajúci potlesk odmenili Radošinci prídavkom v podobe jednej z piesní, ktoré odzneli v hre.

Spolu s premiérou predstavenia Desať prikázaní (po slovensky) uviedol Stanislav Štepka do života svoju novú knihu s názvom Desatoro (a zopár navyše). Svoju prvú knihu poviedok predstavil po premiére hry Desať prikázaní (po slovensky) v Radošinskom naivnom divadle. Úspechy knihe i autorovi zaželala riaditeľka vydavateľstva IKAR Valéria Malíková a šofér divadelného "radošinského" autobusu, ktorý bol podľa Štepku inšpiráciou pre vznik jednej z poviedok.

13. februára
Jedna z popredných britských skupín 80. rokov Simple Minds ohlásila, že 30. marca aj pre slovenské publikum.

Slovenské rádiá nasadili v pondelok nový rádiový singel Šarm a štýl, ktorý pochádza zo štvrtého štúdiového albumu slovenskej kapely LePayaco - Všetko sa dá zjesť. Najnovší album vydala skupina v novembri roku 2005. Videoklipu k novej piesni sa ujal Vladimír Okánik a.k.a. Oki z Reserve07.sk.

Hviezdna rota úspešnej speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar vydala album. Nové CD, ktoré prezentujú ako výber toho najlepšieho z toho najhoršieho, vydalo Fun rádio v spolupráci s vydavateľstvom Universal Music.

14. februára
Skončili konkurzy do muzikálu Neberte nám princeznú. Z konkurzu na Katku, ktorú v pôvodnom slovenskom televíznom muzikáli z roku 1981 stvárnila Marika Gombitová, vyšli víťazne tri herečky - Miroslava Partlová, Zuzana Norisová a Lucia Molnárová. Adeptmi na nového Mira, v pôvodnej verzii ho hral Miro Žbirka, sú traja herci - Ján Koleník, Ján Slezák a Milan Ješko. Na rade sú už len rokovania s vedením divadla Nová scéna, ktoré určia výsledné obsadenie muzikálu.

Americká rocková skupina Bloodhound Gang potvrdila na koncerte v Bratislave svoju kontroverznú povesť. Predkapelu jej robila dánska skupina Hard Rock Power Spray. Po takmer dvojhodinovom úvode sa k slovu dostal zlatý klinec večera. Už od začiatku na pódiu pútali svoju pozornosť obscénnymi gestami, trhaním oblečenia i vtipným premietaním anglicko-slovenských hesiel na plátno za pódiom. Kapela nezostala nič dlžná svojej povesti, keď sa basgitarista Evil Jared Hasselhoff pred všetkými vymočil na speváka Jimmyho Popa.

15. februára
Český spevák Petr Muk v bratislavskom Kenvelo Fashion Café pokrstil svoj najnovší album Osud ve dlaních. Krstným otcom Petrovho albumu sa stal slovenský spevák Peter Nagy.

Premiéru nového filmu režiséra Marka Škopa, ktorú v stredu uviedlo bratislavské kino Tatra, otvorila ústredná postava dokumentu - 84-ročný Ján Lazorík. Slovensko-český dokument Iné svety vznikal v rôznorodom prostredí smutného a zároveň láskavého Veľkého Šariša.

16. februára
Počas 56. Medzinárodného festivalu v Berlíne sa členmi európskej siete organizácií na propagáciu a export filmov European Film Promotion (EFP) stal popri Poľskom filmovom inštitúte i Slovenský filmový ústav. Naposledy sa k tejto organizácii, ktorá má v súčasnosti 26 členov, v apríli 2005 pridalo Národné filmové centrum Bulharska.

17. februára
Slovenská skupina No Name oznámila, že po dvoch rokoch opäť vyrazí na turné. Šnúra predstavila piaty album kapely Čím to je?!, z ktorého sa už predalo viac ako 30 tisíc kusov.

18. februára
Tretie kolo súťaže Slovensko hľadá SuperStar II s témou disco skončilo neúspešne pre finalistu Mateja Koreňa. Od predposledného 8. miesta ho delilo iba 145 sms hlasov.

20. februára
Skupina Iné kafe sa rozpadla. Aj keď v januári tohto roku ešte spevák skupiny Iné kafe Vratko tvrdil, že jeho kapela si dáva ročnú pauzu, no nerozpadá sa, muzikanti oznámili, že svoju existenciu definitívne ukončili. Dôvodom rozpadu punk-rockovej formácie, ktorá mala na slovenskej hudobnej scéne stále miesto takmer jedenásť rokov, sú súkromné Vratkove aktivity. Rozhodol sa totiž, že koncertné pódia vymení za pilotnú kabínu lietadla.

Košický hudobník Braňo Mojsej oznámil, že v marci plánujú spolu s manželkou Norou na slovenský trh uviesť Mojsej vodku. Braňo vyhlásil, že chce spolu s ďalšími piatimi ľuďmi založiť neziskovú organizáciu na vybudovanie a prevádzku denného stacionára. Peniaze pre stacionár by mali plynúť najmä z predaja Mojsej vodky so sloganom Mojsej vodka - pitím ku zdraviu.

21. februára
Český štátny zástupca nariadil obviniť slovenského herca Mariána Labudu za ublíženie na zdraví z nedbanlivosti, ktorého sa mal dopustiť pri novembrovej autonehode na diaľnici D1. Labuda dostal na zľadovatenom povrchu šmyk a keď sa snažil vyhnúť havarovanému vozidlu, zabil dve ženy, ktoré sedeli na vnútorných zvodidlách. Štátny zástupca potvrdil, že polícia začne trestné stíhanie v najbližších dňoch. Za ublíženie na zdraví z nedbanlivosti môže ísť Labuda až na dva roky do väzenia.

PR manažérka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch Martina Greňová informovala, že režisér Eli Roth dostane na dnešnej pražskej premiére svojho filmu Hostel pozvanie na Slovensko. Rozhodli sa ho pozvať na krátku profesionálnu infocestu. Pozvanie si vyslúžil kontroverzným zobrazením Slovenska vo svojej najnovšej hororovej snímke Hostel.

22. februára
Max Cavalera zo skupiny Soulfly požiadal organizátorov pripravovaného koncertu svojej kapely, ktorý bude 4. marca v bratislavskom PKO, o reprezentačný dres slovenského národného hokejového tímu. Organizátori mu vyhoveli hneď dvojnásobne - dostane jeden s vlastným menom Cavalera a číslom 69 a jeden s menom a číslom útočníka Mariána Hossu - 81.

23. februára
Turné Mira Žbirku, Zuzany Smatanovej a hostí The Best Of Tour 2006 sa posunulo o týždeň neskôr. Dôvodom bolo akútne ochorenie hlavného protagonistu.

25. februára
Zo štvrtého kola finále súťaže Slovensko hľadá SuperStar II. sa prekvapivo porúčal tínedžerský idol Jakub Petraník. Napriek tomu, že traja zo štyroch porotcov tipovali vypadnutie Martina Krausza, vysnívaný postup Petraníkovi po odspievaní piesne Easy od Faith no More ušiel o 518 hlasov.

27. februára
One-man projekt Romana Ferianca This is Kevin prišiel na slovenský hudobný trh s tretím albumom. Nahrávka s názvom Welcome to my planet obsahuje jedenásť trackov, vrátane intra, a jeden hidden track. Z albumu by sa mali postupne predstaviť tri single. Prvým bol Sahara Snow, nasleduje Honey Made a približne o dva mesiace by sa mala v éteri objaviť pieseň According to Books. K druhému a tretiemu singlu pripravil Roman aj videoklipy.

28. februára
Medzinárodná módna spoločnosť Kenvelo a Elite Model Managemnt ČR a SR vyhlásili ďalší ročník modelingovej súťaže Kenvelo Elite Model Look.

Marec

1. marca
V Michalovciach odštartovali kastingy do Kenvelo Elite Model Look 2006.

Formácia Čisté Tvary vydala album s názvom Meskalin. Obsahuje deväť skladieb, produkoval ho Oskar Rózsa a vyšiel vo vydavateľstve Wagon Records.

Predaju DVD nosičov v Čechách a na Slovensku v roku 2005 kraľovala česká tínedžerska komédia Snowboarďáci. V oboch krajinách sa predalo spolu 41 027 kusov tohto DVD, pričom na Slovensku si filmoví diváci kúpili len 1 078 kusov. V slovenskom rebríčku predajnosti sa tak Snowboarďáci ocitli až na 36. mieste. V spoločnom rebríčku predajnosti DVD v Čechách a na Slovensku ďalej nasleduje český film Román pro ženy, animované filmy Rodinka Úžasných a Madagascar a prvú päťku uzatvára DVD Star Wars Epizóda III: Pomsta Sithov. Slovensko sa však od spoločného predaja v oboch krajinách odlišuje. DVD video nosiče sa na základe predaja v Slovenskej republike v roku 2005 umiestnili v nasledujúcom poradí: 1. Rodinka Úžasných, 2. Bambi, 3. Roboti, 4. Kráľ Artuš, 5. Lovci pokladov, 6. Popoluška, 7. Kráľovstvo nebeské, 8. Alladin, 9. Ja, robot, 10. Pád tretej ríše, 11. Osada, 12. Polárny Expres, 13. Star Wars Epizóda III: Pomsta Sithov, 14. Dannyho dvanástka, 15. Charlie a továreň na čokoládu.

2. marca
Finalistky súťaže MISS 2006, ktorú organizuje Produkčný dom Forza, agentúra Oklamčák Production a TV Markíza, sa zúčastnili týždňového sústredenia v Grandhoteli v Starom Smokovci.

3. marca
Manželke bývalého dlhoročného kapitána slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslava Šatana sa narodil syn Miroslav. Ingrid Šatanová svojho prvého potomka priviedla na svet v Buffale.

Súkromná televízna stanica TV JOJ oslávila svoje štvrté narodeniny. Prvým zábavným programom, ktorý mohli diváci vidieť, bolo finále Miss Universe 2002.

Televízia JOJ sa rozhodla, že k osadenstvu vily druhej série reality šou VyVolení, pridá ďalších troch súťažiacich.

Slovenská skupina Vetroplach oslávila svoje štvrté narodeniny. Členovia kapely v zložení Jozef v. (spev a basgitara), Čunďo (bicie), Tomky (gitara) a Veslo (klávesy) si predsavzali, že do leta nahrajú nový album. Krstiny by sa pritom mali konať už v septembri. Od víťazstva v súťaži Coca-Cola PopStar v roku 2004 doteraz odohral 140 koncertov v štyroch krajinách a vystriedal štyri skúšobne. Okrem iného nahrali dve demá, jeden album, vydali štyri single a natočili tri videoklipy.

4. marca
V rockovom kole ako piata opustila súťaž Slovensko hľadá SuperStar II. 23-ročná Petra Kepeňová z Rimavskej Soboty. Do finále sa nedostala ani z Druhej šance, ale až vďaka Divokej karte. V piatok jej chýbalo na postup 2931 hlasov.

5. marca
Bratislavská SIBAMAC Aréna Národného tenisového centra privítala Orchester Zlaté husle. Ako hostia večera vystúpili Miroslav Dvorský, Dalibor Karvay a Jiří Stivín.

6. marca
Slovenská skupina Gladiator vydala nový štúdiový album. Nahrávku s názvom Mesto v rozhlasovom éteri predstavil pilotný singel Bonboniéra.Okrem klasického autorského obsadenia - Georgio Babulic a Miko Hladký, na album Mesto autorsky prispeli aj Boris Filan, Ľubo Horňák a Roman Slávik.

7. marca
Sloboda zvierat vyjadrila nesúhlas s vysielaním denného zostrihu z Vily VyVolených zo štvrtka 2. marca, v ktorom "jeden z účastníkov reality show mimoriadne amatérsky a nehumánne zabil sekerou sliepku Džindžer." Organizácii sa okrem spôsobu, akým Erik odprevadil sliepku z tohto sveta, nepáčili ani udalosti, ktoré tomu predchádzali.

8. marec
Fínska skupina Apocalyptica oznámila, že v rámci svojho európskeho turné, ktoré odštartovala už 22. januára tohto roku, vystúpi 6. júna v bratislavskom PKO.

Slovenský režisér Juraj Jakubisko vymenil hlavnú predstaviteľku vo svojom pripravovanom filme Love Story Bathory. Rolu Čachtickej panej, ktorú mala pôvodne stvárniť Famke Janssen, získala britská herečka Anna Friel. K dôvodom výmeny sa nechcel nikto vyjadrovať aj preto, že zmluvy zaväzujú k mlčanlivosti.

9. marca
Skupina Polemic odštartovala turné po Čechách a Slovensku Nenudin Tour 2006 - SK&CZ.

Britská skupina Simply Red zaradila do svojho koncertného programu prvý raz Slovensko. Oznámila, že 29. augusta vystúpi v bratislavskej Incheba Expo Aréne.

Klavírny virtuóz Richard Rikkon vydal svoj druhý album. Novinka s názvom Čarovný Klavír II prišla na trh po úspešnom debute, ktorý si vyslúžil za predaj Zlatú platňu. Druhý album je vážnejším pokračovaním Richardovho debutu. Prezentuje na ňom svoje úpravy známych skladieb klasickej hudby.

Fotograf Karol Kállay uviedol do života svoj životopisný príbeh Potulky životom. Krstným otcom knihy sa stal ex-minister kultúry SR Rudolf Chmel, úlohu krstnej mamy prijala Rosnička TV Joj Lucia Wirthová, ktorí knižku fotografa symbolicky omotali filmom.

10. marca
Slovenské televízie JOJ a Markíza sa ocitli medzi nominovanými na prestížne ceny európskych televíznych kreatívcov Promax BDA.

11. marca
Čierny Peter sa v duetovom kole súťaže Slovensko hľadá SuperStar II. prekvapivo ušiel Barbore Balúchovej. Postup jej ušiel iba o 160 hlasov.

Televízia Markíza sa rozhodla stiahnuť z obrazoviek televízny seriál Medzi nami. Prvý slovenský seriál tohto charakteru vysielala od 19. septembra a skončil po odvysielaní 150. časti.

12. marca
Po šiestich rokoch sa do Bratislavy vráti Sting. Jeho koncert otvorí 21. júna Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2006.

13. marca
Slovenská skupina Slobodná Európa vydala výberovku s názvom Bestofka.

14. marca
Duetový album muzikanta a fotografa Petra Nagya s príznačným názvom Duety pokrstil v bratislavskom Kenvelo Fashion Café spevák Pavol Hammel. Krstilo sa tradične - šampanským. Platňa Duety obsahuje dvanásť skladieb, ktoré Nagy naspieval s desiatimi slovenskými a českými kolegami.

15. marca
Festival Wilsonic 2006 oznámil svojho prvého headlinera - LTJ Bukem a MC Conrad z londýnskych Good Looking Records.

Slovenská skupina LePayaco odštartovala v nitrianskej Starej Pekárni svoje koncertné turné s názvom Le Payaco Patentex Tour FM 2006. Koncertná šnúra sa viazala k najnovšiemu albumu Všetko sa dá zjesť, ktorý LePayaco vydali koncom minulého roka.

Vyše trojhodinovú hudobnú show v podaní Mira Žbirku, Zuzany Smatanovej a ich hostí zažilo vypredané a úplne zaplnené Národné tenisové centrum.

16. marca
Známa slovenská spisovateľka Táňa Keleová - Vasilková vydala štrnásty román Kvety pre Lauru.

Dokumentarista Roman Šustek dokončil film o skupine Depeche Mode. Dokument Depeche Mode 25 rokov vernosti a oddanosti vznikol k 25. výročiu pôsobenia skupiny na hudobnej scéne. Prvé zábery a dokrútky vznikli ešte v apríli 2004 a posledná klapka padla vo februári tohto roku.

Košická podnikateľka Nora Mojsejová, speváčka Dara Rolins a herec Marek Vašut nakupovali na známom bratislavskom trhovisku na Miletičovej ulici. Porotcovia relácie Nákupná horúčka z dielne televízie Markíza dostali za úlohu obliecť sa v priebehu hodiny za tritisíc korún. V rámci špeciálneho vydania programu tak tentoraz boli hodnotení oni.

17. marca
Moderátorka hlavného večerného spravodajstva Televízie Markíza Aneta Parišková oznámila vedeniu televízie, že sa po desiatich rokoch práce na tomto poste rozhodla z televízie odísť. Obľúbená tvár z obrazovky totiž prijala pracovnú ponuku mimo mediálnej oblasti. Jej meno sa objavilo na treťom mieste kandidátky Aliancie nového občana pre parlamentné voľby.

Prvý slovenský dokumentárny film o hudobnej legende Depeche Mode s názvom Depeche Mode - 25 rokov vernosti a oddanosti sa rozpredal za 34 hodín. Objednávky naň prichádzali zo Spojených štátov, Veľkej Británie, Nemecka, Portugalska, Švédska, Maďarska, Poľska a samozrejme z Čiech a Slovenska.

Moderátor a zabávač Jozef Pročko odišiel z TV Markíza do konkurenčnej TV JOJ.

18. marca
Úspešná finalistka prvej série SuperStar Zdenka Predná v Dome kultúry v Žiari nad Hronom odštartovala svoje prvé koncertné turné.

Nitrianska skupina Gladiator v bratislavskom Bastion Pube predstavila svoj nový album Mesto.

Siedme kolo súťaže Slovensko hľadá SuperStar s témou Hity 2005 z finále definitívne vyprevadilo Martina Krausza. 19-ročného speváka z Čane delilo od postupu do ďalšieho kola 6 655 SMS hlasov.

Priestory bratislavského Národného tenisového centra ovládlo takmer tridsať tenisových nadšencov z diplomatických kruhov. Nechýbal ani minister zahraničných vecí Eduard Kukan.

19.marca
Manželka hokejistu Žigmunda Pálffyho Andrea Belányiová oznámila, že sa od 1. apríla vráti späť na obrazovky. V spravodajskej televízii TA3 bude moderovať pravidelné spravodajské bloky.

21. marca
Slovenský hudobník Marián Varga vyrazil na české pódiá.

Slovenská herečka Zuzana Krónerová pokrstila DVD s krátkymi filmami Fera Feniča, pod názvom Fero Fenič - to najlepšie z krátkych filmov. DVD pripravil Slovenský filmový ústav (SFÚ) v spolupráci s autorom.

22. marca
Žilinská športová hala Bôrik sa v stredu večer stala svedkom odovzdávania cien 136-člennej Akadémie populárnej hudby (APH) Aurel 2005. Skupina Peha, ktorá si odniesla štyri ocenenia v kategóriách Skupina roka, Najlepšia pieseň, Najlepší album a Katarína Knechtová sa tešila z ceny pre najlepšiu speváčku. O menšie prekvapenie sa svojim víťazstvom v kategórii Spevák roka postaral Peter Lipa, ktorý porazil favorizovaného Mira "Mekyho" Žbirku. Lipa získal aj ceny v kategóriách obal, producentský výkon, zvukový záznam a album v kategórii jazz/blues za svoj album Lipa spieva Lasicu. Objavom roka 2005 sa stala účastníčka prvej série SuperStar Zdenka Predná. Cenu za videoklip roka si odniesol Ondrej Rudavský za klip k piesni Richarda Müllera a Ivy Bittovej Sníh. Najpredávanejším spevákom roka 2005 sa stal Richard Müller so svojim albumom 44. Cenu pre speváčku si prevzala Martina Schindlerová za platňu Patríme k sebe. No Name sa vďaka svojmu albumu Čím to je?! radovali zo zisku ocenenia pre najpredávanejšiu skupinu. Schindlerová sa na pódiu objavila aj po druhý raz, keď si preberala cenu pre absolútneho víťaza za najpredávanejší album. Do Siene slávy uviedli speváka Karola Duchoňa.

23. marca
Vlny verejnoprávnej rozhlasovej stanice pre mladých - Rádia_FM patria len slovenskej hudbe. Kvalitnú domácu hudobnú produkciu ponúknu poslucháčom od 6:00 do 18:00. Okrem pesničiek slovenských interpretov sú do programu zaradené aj zaujímavé rozhovory a informácie. Počas Slovenského dňa_FM naživo vystúpia skupiny Para, This Is Kevin, La Vagance, A.M.O. a Blue Sundown.

Pavol Hammel pokrstil lupeňmi kvetov novú knihu Táne Keleovej-Vasilkovej - Kvety pre Lauru.

24. marca
Organizátori hudobného festivalu Topvar Rock Fest oznámili ďalšieho zahraničného hosťa. V nedeľu 2. júla na Zelenej vode vystúpila newyorská kapela Fun Lovin' Criminals.

Finalista prvej série reality šou VyVolení Luis Sanz vydal album Empezamos.

25. marca
Úspešný muzikál Na skle maľované sa po takmer mesiaci a pol vrátil na dosky divadla Nová scéna. Počas prestávky absolvoval tanečný súbor SĽUK turné po Japonsku. V sobotu muzikál oslávil už 55. reprízu.

V speváckej súťaži Slovensko hľadá SuperStar II. si už viac nezaspieval Peter Bažík. Od toho, aby sa po kole Legendy verzus legendy, stal súčasťou zostávajúcej finálovej trojky, ho delilo 1 883 SMS hlasov.

27. marca
Odštartoval trinásty ročník Medzinárodnej prehliadky filmu, televízie a videa - Febiofest.

28. marca
Večer sa v bratislavskom klube Babylon sa niesol v duchu progresívneho džezu s výraznými prvkami ento a world music. Legendárny klávesák Joe Zawinul totiž po pol roku opäť zavítal na Slovensko. Oproti septembrovému koncertu nastalo v jeho kapele niekoľko zmien, no Zawinul sa i tentoraz obklopil tými najlepšími svetovými

29. marca
Choreograf a režisér Ján Ďurovčík ohlásil po siedmich rokoch svoj návrat na divadelné dosky. Predstaví sa v dráme ...na Vaše hroby. Inscenáciu, ktorá zožala úspech aj v New Yorku, uvedie v novej premiére divadlo Nová Scéna 26. apríla. Následne ju v rámci turné uvidia aj diváci v 24 slovenských mestách.

Titul Miss médiá v rámci súťaže krásy Miss Universe Slovenskej republiky 2006 získala Judita Hrubyová.

Nový album klavírneho virtuóza Richarda Rikkona Čarovný klavír II v bratislavskom Zichyho paláci pokrstili šampanským až tri osoby - sopranistka Mária Andrašovanová, moderátorka STV Jana Majeská a moderátorka TV Markíza Erika Judíniová. Rikkonovu radosť z čerstvo pokrsteného albumu znásobila Zlatá platňa.

30. marca
Exkluzívny koncert v Bratislave ohlásila funky hip-hopová skupina Black Eyed Peas.

Do pripravovanej romantickej šou Nevesta pre milionára sa prihlásila aj žena vo veku 74 rokov. Do užšieho výberu však nepostúpila.

31. marca
Televízia Markíza sa rozhodla od nedele 9. apríla prerušiť vysielanie talkshow Andyho Krausa Nech sa páči. K tomuto kroku dospeli po vzájomnej dohode s moderátorom Andym Krausom a produkčnou spoločnosťou Maya. Jedným z dôvodov bola nespokojnosť so súčasnou úrovňou relácie.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Udalosti v slovenskom showbiznise v apríli, máji, júni 2006 (29. 12. 2006)nasledujúci článok >>
Americká herečka Victoria Principal je oficiálne rozvedená
<< predchádzajúci článok
Pomoc v núdzi je pre hasičov poslaním