Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. júla 2006

ÚDZS vykoná ďalšie preverenie kvality zdravotných služiebÚrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) pripravuje dva dohľady zamerané na kvalitu poskytovaných služieb. Dôvodom sú množiace sa podnety od občanov na poskytovanie zdravotnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. júla (WEBNOVINY) - Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) pripravuje dva dohľady zamerané na kvalitu poskytovaných služieb. Dôvodom sú množiace sa podnety od občanov na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Preto prvým bude dohľad na pracoviskách rýchlej zdravotnej služby a rýchlej lekárskej pomoci. Druhým bude dohľad nad poskytovaním zdravotnej starostlivosti pre pacientov vo veku nad 65 rokov v ústavných a zdravotníckych zariadeniach. Dohľady budú urobené v náhodne vybraných zdravotných pracoviskách na celom území Slovenska. Ich cieľom bude zistiť rozsah a kvalitu starostlivosti a dodržiavanie právnych predpisov.

Úrad už v apríli ukončil dohľad v 64 dialyzačných strediskách v SR. Jeho cieľom bolo upozorniť na nedostatky a prostredníctvom opatrení a sankcií zvýšiť úroveň kvality poskytovaných služieb. Závery Úrad zosumarizoval a poskytol Ministerstvu zdravotníctva SR, ktoré ich zapracovalo do novely na vykonávanie mimotelovej eliminačnej liečby. Poznatky z dohľadu boli uplatnené aj pri spolupráci s rezortom zdravotníctva na tvorbe novely o minimálnych požiadavkách na personálne zabezpečenie a materiálno-technické vybavenie, ktorá hovorí o vybavení dialyzačného strediska. Prijatím nápravných opatrení v jednotlivých zariadeniach a prijatím nových noriem došlo k zmene kvality dialyzačnej a mimotelovej liečby.

Agentúru SITA informovala hovorkyňa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Radoslava Miklášová.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Španielske pobrežie zamorili medúzy
<< predchádzajúci článok
Volkswagen za prvý polrok s tržbami 51,89 mld. eur

ÚDZS vykoná ďalšie preverenie kvality zdravotných služieb - diskusné fórum čitateľov