Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2022

Ukrajina pravdepodobne zvíťazila v boji o Charkov, Rusi sa vzdali pokusov obkľúčiť mestoUkrajina podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) pravdepodobne zvíťazila v boji o Charkov. Analytici ISW uviedli, že Rusku sa nepodarilo obkľúčiť druhé najväčšie ukrajinské mesto a teraz sa ...Zdieľať
who_russia_32513 56585af721d540fba5a7d21e7315bf77 676x451 14.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) pravdepodobne zvíťazila v boji o Charkov. Analytici ISW uviedli, že Rusku sa nepodarilo obkľúčiť druhé najväčšie ukrajinské mesto a teraz sa vzdalo pokusov urobiť to. Od začiatku invázie pritom bolo pre Rusko obsadenie Charkova kľúčovým strategickým cieľom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPredpokladá sa, že ukrajinská armáda zatlačila ruské sily späť k medzinárodnej hranici. Podľa ISW však pravdepodobne nejde o úplný ústup Rusov tak, ako tomu bolo pri Kyjeve. Skôr ide o dôležitý okamih vojny ako o bod obratu, dodal inštitút. Informuje o tom portál bbc.com.Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina pravdepodobne zvíťazila v boji o Charkov, Rusi sa vzdali pokusov obkľúčiť mesto © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pojednávanie v kauze Dobytkár bude čoskoro pokračovať, malo by sa vyjadriť osem obžalovaných
<< predchádzajúci článok
OĽaNO sa môže ešte viac oslabiť s príchodom parlamentných volieb, Koziak varoval pred rebéliou politikov