Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. júna 2024

Ukrajinci zničili Rusom dve stíhačky Su-57, rozviedka má aj informácie o nenahraditeľných stratáchUkrajina pri víkendovom útoku na letisko Achtubinsk v Astrachánskej oblasti na juhu Ruska možno zničila aj ďalšiu stíhačku Su-57. Hovorca ukrajinskej vojenskej spravodajskej službyZdieľať
stihacka suchoj su 57 676x451 10.6.2024 (SITA.sk) - Ukrajina pri víkendovom útoku na letisko Achtubinsk v Astrachánskej oblasti na juhu Ruska možno zničila aj ďalšiu stíhačku Su-57. Hovorca ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Andrij Jusov to povedal v nedeľu v televíznom vysielaní.


Podľa neho existujú predbežné informácie, že pri útoku mohli byť zničené dve lietadlá Su-57, a rozviedka má aj informácie o nenahraditeľných stratách a zranených z radov okupantov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUž skôr vojenská spravodajská služba informovala, že ukrajinské sily po prvýkrát zasiahli stíhačku Su-57 na ruskom území, keď zasiahli spomenuté letisko nachádzajúce sa 589 kilometrov od frontovej línie. Jusov uviedol, že vojenská rozviedka nemôže poskytnúť viac podrobností o operácii, ale povedal, že zničenie „ultramoderného“ lietadla Su-57 je víťazstvom Ukrajiny.

Povedal tiež, že treba očakávať ďalšie údery na ruské vojenské letiská. Stroj Su-57 je najmodernejšou ruskou stíhačkou a v ruskom letectve je ich len niekoľko kusov.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci zničili Rusom dve stíhačky Su-57, rozviedka má aj informácie o nenahraditeľných stratách © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Väzni z Leopoldova volili hlavne Smer, národniari obsadili tretie miesto
<< predchádzajúci článok
Medzinárodná súťaž hraných filmov na MFF Art Film láka na žánrovú rozmanitosť a ponúka unikátny titul aj zo Slovenska