Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. apríla 2012

Únia možno prehodnotí ropné embargo voči IránuVlády členských štátov Európskej únie by mohli v nasledujúcich dvoch mesiacoch prehodnotiť embargo na dovoz ropy z Iránu, ktoré má začať platiť od júla. V piatok to povedal vyšší ...Zdieľať
ropa BRUSEL 20. apríla (WEBNOVINY) - Vlády členských štátov Európskej únie by mohli v nasledujúcich dvoch mesiacoch prehodnotiť embargo na dovoz ropy z Iránu, ktoré má začať platiť od júla.


V piatok to povedal vyšší predstaviteľ EÚ. Európska dvadsaťsedmička sa na embargu voči tejto krajine dohodla v januári v rámci nových sankcií proti islamskej republike pre jej sporný jadrový program.

Dohodli sa tiež na tom, že ešte pred májom prehodnotia tieto sankcie pre obavy o dopad embarga na globálne ceny ropy a schopnosť niektorých členských štátov, obzvlášť Grécka, nájsť si alternatívne dodávky.

"Grécko hovorí, že zatiaľ situáciu zvláda,“ povedal predstaviteľ EÚ, ktorý si neželal byť menovaný. "Požiadali nás o možnosť vrátiť sa k tomu ešte v máji alebo možno v júni,“ dodal.

Teherán ako odplatu za embargo na dovoz iránskej ropy znižuje alebo zastavuje vývoz ropy do EÚ. Začiatkom apríla už znížil export čierneho zlata do Španielska a deň na to zastavil dodávky do Nemecka. "Irán zastavil svoj export ropy do Nemecka po rovnakých opatreniach týkajúcich sa Francúzska a Británie a ráta sa tiež so zastavením exportu do Talianska," uviedla vtedy iránska televízna stanica Al-Alam.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hydinári bijú na poplach, zabíja nás lacný dovoz mäsa
<< predchádzajúci článok
K útokom v Iraku sa prihlásila al-Kájda, zabila 38 ľudí

Únia možno prehodnotí ropné embargo voči Iránu - diskusné fórum čitateľov

Nakoniec sa zda, ze ta EU predsa nie je totalny idiot...zobudza sa do reality zivota.20.4. 21:51:05