Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. apríla 2012

Zdravotná poisťovňa má nového šéfa, je ním Marcel ForaiNovým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) sa v piatok stal Marcel Forai. Ďalšími novými členmi predstavenstva VšZP sú Antónia ...Zdieľať
vseobecna zdravotna poistovna BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) - Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) sa v piatok stal Marcel Forai.


Ďalšími novými členmi predstavenstva VšZP sú Antónia Borovková a Miroslav Vaďura. Vyplýva to z údajov zverejnených na internetovej stránke poisťovne.

Doterajšie vedenie, generálny riaditeľ VšZP Marián Faktor a členovia predstavenstva Miroslav Džugan a Martin Barto, sa vo štvrtok vzdali svojich funkcií.

Forai predtým pôsobil na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, v Spoločnej zdravotnej poisťovni a VšZP, Borovková pracovala vo VšZP. Vaďura od roku 2008 do roku 2010 stál na čele bratislavskej fakultnej, neskôr univerzitnej nemocnice.

Z funkcie ho v roku 2010 odvolal vtedajší minister Ivan Uhliarik za odpredaj pozemkov na Kramároch. Univerzitná nemocnica vtedy predala pozemky na bratislavských Kramároch vrátane plochy, ktorá slúži pre pristávanie vrtuľníkov. Podľa odhadov realitných znalcov na predaji prerobila asi 25 až 34 miliónov eur.

Kontrola ministerstva zdravotníctva potvrdila, že odpredaj nebol v rozpore so zákonom o správe majetku štátu, niektoré skutočnosti však podľa rezortu "vnášajú pochybnosť" o výhodnosti predaja.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jozef Jakubčo zo SITA získal novinársku cenu za Kult tela
<< predchádzajúci článok
Ženy sa čoraz menej prikláňajú možnosti ísť na potrat