Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. augusta 2010

Unicef zbiera peniaze deťom v zaplavenom PakistaneĽudia môžu stále posielať peniaze na zbierku Detského fondu Unicef na pomoc deťom postihnutým monzúnovými záplavami v Pakistane. Aktuálny stav zbierky k 23. augustu je vyše 2 220 ...Zdieľať
pakistanzaplavy Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) - Ľudia môžu stále posielať peniaze na zbierku Detského fondu Unicef na pomoc deťom postihnutým monzúnovými záplavami v Pakistane. Aktuálny stav zbierky k 23. augustu je vyše 2 220 eur. Slováci môžu prispieť zaslaním darcovskej SMS za jedno euro na číslo 877 v tvare DMS UNICEF alebo na účet 26297 26297/1100, variabilný symbol 0410. "Detský fond Unicef má k dispozícii len časť potrebných prostriedkov, čo ohrozuje jeho misiu na pomoc deťom v Pakistane v tejto ťažkej situácii," uviedla Anna Beňová z Unicef Slovensko. Financie od donorov a individuálnych darcov síce prichádzajú priebežne, avšak vzhľadom na rozsah katastrofy je potrebná ďalšia pomoc.

Posledné správy uvádzajú, že monzúnové záplavy zasiahli 18 miliónov obyvateľov, pričom milión pribudol len vo štvrtok a v piatok 27. a 28. augusta. Úplne o všetko prišlo 3,4 milióna ľudí a nemajú sa ani kam vrátiť. Asi ôsmim miliónom detí hrozia ochorenia súvisiace s vodou. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a miestneho ministerstva zdravotníctva už zaregistrovali viac ako 200 000 prípadov akútnych hnačiek, 263 000 kožných ochorení a viac ako 200 000 ochorení dýchacích ciest v povodňami postihnutých oblastiach. Hlavnou úlohou detského fondu Unicef je prevencia detských úmrtí v tejto situácii a absolútnou prioritou je zabezpečenie pitnej vody pre deti. Detský fond UNICEF bude potrebovať na okamžitú a najnevyhnutnejšiu pomoc deťom v Pakistane 141 miliónov amerických dolárov, doteraz mu donori/darcovia venovali 38 miliónov dolárov. Deti potrebujú najmä pitnú vodu, jedlo, nutričné doplnky a vakcíny.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Archeologický ústav bude musieť prepúšťať
<< predchádzajúci článok
Škôlkari surovo zbili štvorročné dievčatko

Unicef zbiera peniaze deťom v zaplavenom Pakistane - diskusné fórum čitateľov