Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2010

11. júna 2010

Úrad v Petržalke vydal 4 642 voličských preukazovMiestny úrad v bratislavskej Petržalke vydal pre sobotné parlamentné voľby 4 642 voličských preukazov. Požiadali oň tí, ktorí v deň volieb nebudú v mieste ...Zdieľať
volicsky preukaz Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) - Miestny úrad v bratislavskej Petržalke vydal pre sobotné parlamentné voľby 4 642 voličských preukazov. Požiadali oň tí, ktorí v deň volieb nebudú v mieste trvalého bydliska. Dá sa s ním hlasovať v ľubovoľnej volebnej miestnosti na Slovensku. Agentúru SITA o tom dnes informoval hovorca mestskej časti Ľubomír Andrassy. V porovnaní s minuloročnými voľbami poslancov Európskeho parlamentu ide podľa neho o štvornásobný nárast, pri porovnaní s prezidentskými voľbami je to takmer dvojnásobne viac.


Najčastejšie o vydanie preukazu pre parlamentné voľby žiadali študenti vysokých škôl a seniori, ktorí budú v deň volieb na rekondičnom či kúpeľnom pobyte.

V Petržalke bude zriadených 102 volebných okrskov. Právo voliť môže v sobotu využiť 97 447 Petržalčanov, úrad eviduje aj 4 572 prvovoličov. V Petržalke navyše pracuje aj jeden špeciálny okrsok vytvorený pre voličov s trvalým pobytom v zahraničí, ktorí hlasujú poštou.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ČÍNA: Výroba ocele dosiahla rekordných 56 mil. ton
<< predchádzajúci článok
Cestná bomba zabila najmenej deviatich Afgáncov

Úrad v Petržalke vydal 4 642 voličských preukazov - diskusné fórum čitateľov