24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

06. júla 2010

Uruguaj - Holandsko 1:1 po I. polčase

Po I. polčase utorňajšieho semifinálového stretnutia na XIX. majstrovstvách sveta vo futbale v Juhoafrickej republike medzi Uruguajom a Holandskom je stav nerozhodný 1:1. ...

holandsko Foto: SITA/AP

KAPSKÉ MESTO 6. júla (WEBNOVINY) - Po I. polčase utorňajšieho semifinálového stretnutia na XIX. majstrovstvách sveta vo futbale v Juhoafrickej republike medzi Uruguajom a Holandskom je stav nerozhodný 1:1. Úvodný gól zaujímavého súboja na štadióne Green Point v Kapskom Meste zaznamenal v 18. min krásnou strelou z 30 metrov presne do ľavého horného rohu bránky Uruguaja kapitán "Oranjes" Giovanni van Bronckhorst, pre ktorého to bol prvý presný zásah na šampionáte. Osemfináloví premožitelia Slovákov Holanďania boli v dueli s dvojnásobnými majstrami sveta (1930, 1950) v prvej štyridsaťpäťminútovke lepším mužstvom, no pre menšiu pasivitu od polovice úvodného dejstva vedenie napokon neudržali. V 41. min napriahol z pomerne veľkej vzdialenosti Diego Forlán a svojím štvrtým gólom na MS 2010 zaskočil brankára Maartena Stekelenburga. Víťaz tohto duelu sa v nedeľňajšom finále v johannesburskom Soccer City stretne s úspešnejším zo stredajšieho semifinále Nemecko - Španielsko (Durban, 20.30 h).

Výsledok:
Semifinále (Kapské Mesto / štadión Green Point):
Góly: 41. Forlán - 18. Van Bronckhorst, ŽK: 21. Maximiliano Pereira, 29. M. Cáceres - 29. Sneijder, rozhodujú: Ravšan Irmatov - Rafael Iljasov (obaja Uzb.), Bachadir Kočkarov (Kirg.)

Uruguaj: Muslera - Maximiliano Pereira, Godín, Victorino, M. Cáceres - Diego Pérez, Egídio Arévalo Ríos, Gargano, Álvaro Fernández - Cavani, Forlán
Holandsko: Stekelenburg - Boulahrouz, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Van Bommel, De Zeeuw - Robben, Sneijder, Kuyt - Van Persie.

Uruguaj - Holandsko 0:1

Uruguaj - Holandsko 1:1