24. júla 2011

Uruguaj vo finále Copa América hladko zdolal Paraguaj

Juhoamerický šampionát vo futbale sa skončil triumfom reprezentácie Uruguaja, ktorá v nedeľňajšom finále Copa América 2011 v Buenos Aires zdolala Paraguaj 3:0 (2:0). Uruguajčania získali už svoje ...

uruguaj BUENOS AIRES 24. júla (WEBNOVINY) - Juhoamerický šampionát vo futbale sa skončil triumfom reprezentácie Uruguaja, ktorá v nedeľňajšom finále Copa América 2011 v Buenos Aires zdolala Paraguaj 3:0 (2:0). Uruguajčania získali už svoje 15. prvenstvo na tomto podujatí, vďaka čomu sú už najúspešnejšou krajinou pred Argentínou, ktorá má na konte o jeden titul menej.

Víťazstvo štvrtého tímu z minuloročných majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike zariadili jeho dve najväčšie ofenzívne esá. V 12. min otvoril skóre kanonier FC Liverpool Luis Suárez, krátko pred prestávkou pridal gólovú poistku Diego Forlán, ktorý v 42. min prestrelil paraguajského brankára Justa Villara. Skóre finále uzavrel v záverečnej minúte opäť útočník madridského Atlética Diego Forlán.

Zverenci kouča Uruguaja Óscara Tabáreza pripravili Paraguajčanom, ktorí mali šancu získať svoj tretí kontinentálny titul, prvú prehru na Copa América 2011. Zdolaní finalisti vo všetkých predchádzajúcich piatich dueloch na turnaji remizovali, teda aj bez víťazstva v riadnom hracom čase či predĺžení si vybojovali 2. miesto. Bronz patrí futbalistom Peru, ktorí v sobotu zdolali v meste La Plata v zápase o konečnú 3. priečku hráčov Venezuely jednoznačne 4:1 (1:0).