Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. januára 2018

USA: Trump predĺži platnosť jadrovej dohody s IránomAmerický prezident DOnald Trump.Zdieľať
Americký prezident DOnald Trump. Foto: TASR/AP
Washington 12. januára (TASR) - Americký prezident Donald Trump predĺži dočasné pozastavenie sankcií voči Iránu, čím ponechá v platnosti historickú jadrovú dohodu z roku 2015 ešte najmenej niekoľko mesiacov. Informovali o tom v piatok nemenovaní americkí predstavitelia. Toto rozhodnutie urobil Trump napriek svojim sľubom z minulosti, že jadrovú dohodu s Iránom zruší, napísala tlačová agentúra AP.


Predĺženie dočasného pozastavenia sankcií má Biely dom oficiálne oznámiť v piatok. Budú ho však sprevádzať ďalšie, cielené sankcie voči Iránu za jeho raketový program a strohé varovanie, že Trump od dohody vyrokovanej administratívou prezidenta Baracka Obamu odstúpi, ak do jari nenastane výrazný posun v súvisiacich rokovaniach. Práve vtedy totiž vyprší nasledujúci posledný termín pre predĺženie uvoľnenia sankcií voči Iránu.

Informácie poskytli traja predstavitelia, ktorí si neželali byť menovaní, pretože nie sú poverení verejne diskutovať o rozhodnutí pred jeho oficiálnym oznámením.

Predstavitelia ešte uviedli, že Trumpovo oznámenie bude tiež sprevádzať ostrá kritika zásahov Iránu voči nedávnym protestom proti vedeniu islamskej republiky.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Češku zadržanú s drogami v Pakistane uvalili vyšetrovaciu väzbu
<< predchádzajúci článok
Trump vyzdvihol predaj stíhačiek, ktoré existujú iba vo videohre

USA: Trump predĺži platnosť jadrovej dohody s Iránom - diskusné fórum čitateľov