Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. októbra 2015

Úspešný autor kriminálnych románov A. Dahl bude tri dni v BratislaveJedna z kníh spisovateľa Arne Dahla, Európske bluesZdieľať
Jedna z kníh spisovateľa Arne Dahla, Európske blues Foto: Vydavateľstvo Príroda
Bratislava 14. októbra (TASR) - Jedna zo súčasných hviezd škandinávskeho kriminálneho románu Arne Dahl navštívi Slovensko. V dňoch 20.–22. októbra príde do Bratislavy predstaviť svoju štvrtú knihu, ktorá u nás vychádza pod názvom Európske blues.


"Ide o dlho očakávaný bestseller, ktorý už v Nemecku a Dánsku získal ocenenie za najlepší kriminálny román. Tentoraz budú vyšetrovatelia zvláštnej Jednotky A – Paul Hjelm a Kerstin Holmová riešiť skutočne netradičnú zápletku a hľadať odpoveď na otázku, čo má spoločné zvláštna poprava muža v štokholmskej ZOO s ôsmimi zmiznutými východoeurópankami a s príšernou vraždou starého židovského profesora," uviedla pre TASR Drahoslava Mudrochová z Vydavateľstvo Príroda, ktoré organizuje autorov pobyt v SR.

Na Slovensku zatiaľ vyšli tri jeho romány: Misterioso, Až na vrchol hory a Zlá krv. Všetky sú z uvedenej série švédskych kriminalistov, ktorí riešia závažné a spletité prípady. Z tejto série sa predali vo svete tri milióny výtlačkov a Arnemu Dahlovi vyniesli niekoľko významných literárnych ocenení v Nemecku, Dánsku a vo Švédsku.

Podľa Mudrochovej škandinávske kriminálne príbehy sa tešia v ostatných rokoch takej výraznej čitateľskej obľube, až sa z nich stal literárny fenomén. Je to aj zásluhou Arneho Dahla, ktorý už vyše desaťročie žiari na nebi severského krimi. Je nielen uznávaný spisovateľ, ale aj vážený švédsky kritik a redaktor novín Dagens Nyheter. Na konte má tucet románov, z nich päť s veľkým úspechom sfilmovala televízia BBC. Pozrieť si ich mohli diváci v 40 krajinách po celom svete.

Okrem tlačovej konferencie bude mať Arne Dahl ďalšie stretnutia s čitateľmi i autogramiádu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V bojnickej zoo sa narodila korytnačka hviezdicová
<< predchádzajúci článok
Video: Úžasné plávanie s veľrybami

Úspešný autor kriminálnych románov A. Dahl bude tri dni v Bratislave - diskusné fórum čitateľov