Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

09. júna 2023

Útok žraloka pri Hurghade neprežil turista, 74-kilometrový úsek pobrežia museli uzavrieťPo útoku žraloka tigrovaného pri jednom z egyptských letovísk prišiel o život turista z Ruska. Informovali o tom egyptské aj ruské úrady. Podľa egyptského ministerstva životného prostredia muža ...Zdieľať
zralok 676x451 9.6.2023  - Po útoku žraloka tigrovaného pri jednom z egyptských letovísk prišiel o život turista z Ruska. Informovali o tom egyptské aj ruské úrady.


Podľa egyptského ministerstva životného prostredia muža usmrtil žralok vo vodách neďaleko mesta Hurghada. Úrady uzavreli 74-kilometrový úsek pobrežia a oznámili, že do nedele bude zakázaný vstup do mora. Ministerstvo neskôr uviedlo, že žraloka chytili a skúmajú ho v laboratóriu, aby sa pokúsili objasniť dôvody zriedkavého útoku.

Ruský konzulát v Hurghade muža identifikoval ako ruského občana, ale neuviedol jeho meno.


Útoky žralokov sú v pobrežných oblastiach Červeného mora zriedkavé. V roku 2022 však nastali v Hurghade dva smrteľné útoky v priebehu niekoľkých dní, pri ktorých zahynuli dvaja turisti z Rakúska a Rumunska.
 Zdroj: SITA.sk - Útok žraloka pri Hurghade neprežil turista, 74-kilometrový úsek pobrežia museli uzavrieť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Herec Johnny Depp má 60 rokov
<< predchádzajúci článok
Viete, ktoré sú tie najkrajšie Stromy Slovenska?