28. októbra 2008

Utorkové zápasy Slovnaft extraligy

Výsledky utorkových predohrávaných zápasov 31. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009: HK Aquacity ŠKP Poprad - HKm Zvolen 3:5 (1:1, 2:2, 0:2) MsHK Garmin Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:6 ...

Výsledky utorkových predohrávaných zápasov 31. kola hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009:

HK Aquacity ŠKP Poprad - HKm Zvolen 3:5 (1:1, 2:2, 0:2) MsHK Garmin Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:6 (2:2, 0:0, 1:4) HC´05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0) HC Košice - SkiPark MHK Kežmarok 5:3 (2:2, 1:1, 2:0) MHC Martin - HK Ardo Nitra 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Zápas Poprad - Zvolen

Po úvodných šanciach na oboch stranách sa ako prví presadili Zvolenčania v 7. min, keď ľahký puk z hokejky Dlouhého prekĺzol za chrbát Šimonoviča. V 8. min mohol vyrovnať Lukáč po ideálnej prihrávke Bartánusa, ale pálil len do Laca. Popradčania boli aktívni a snažili sa o vyrovnanie. V 13. min sa hostia iba prizerali vtipnej akcii tretieho útoku Popradu, ktorý zakončoval Bartánus do prázdnej bránky - 1:1.

Úvod prostrednej časti sprevádzala presilovka domácich, ktorú využil navrátilec Rataj na druhý gól, keď zblízka zavesil do vinkla. Hostia však odpovedali rovnakou mincou v 27. min - výhodu o dvoch hráčov využil na vyrovnanie Turek. V 32. min prekvapili domácu obranu Markovič s Dubcom a prvý menovaný prekonal dezorientovaného Šimonoviča tretíkrát. Prekvapivú rýchlu akciu však predviedli aj Popradčania o dve minúty neskôr, keď po strele Jarolína dorazil puk do bránky Bartánus a vyrovnal na 3:3.

Zápas ako na hojdačke pokračoval aj v tretej tretine. V 46. min strol opäť vedenie na stranu Zvolena Turek, keď využil už tretiu presilovku hostí v zápase. V ďalších minútach hostia aktívnou a pozornou obranou nedovolili domácim vytvoriť si záverečný tlak. Deväťdesiat sekúnd pred koncom Popradčania odvolali brankára Šimonoviča, ale napriek dobýjaniu zvolenskej bránky už gól nestrelili. Z hokejky Tureka naopak 20 sekúnd pred koncom inkasovali piaty gól do prázdnej bránky.

HK Aquacity ŠKP Poprad - HKm Zvolen 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Góly: 14. Bartánus (Jarolín, M. Lukáč), 22. Rataj (A. Kroták, O. Malinský), 35. Bartánus (Jarolín) - 7. Dlouhý (Klouda, Lipiansky), 27. F. Turek (L. Čierny, D. Vrbata), 32. Markovič (Dubec), 46. F. Turek (L. Čierny), 60. F. Turek (L. Čierny)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: A. Kroták - Klouda obaja na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Korba, Kalina, 1360 divákov

Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, O. Malinský, Procházka, Bakoš - A. Kroták, Rataj, Lapšanský - Marcel Haščák, Skokan, Buc - Bartánus, Jarolín, M. Lukáč - Martin Segľa, Piatak, Kolusz - Slovák
Zvolen: J. Laco - J. Malinský, Valach, Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Juraško, Kolafa - Dubec, Jurík, Lelkeš - Hvila, Klouda, Lipiansky - Pavliš, F. Turek, D. Vrbata - Markovič, Macejka, T. Tatár

Zápas Žilina - Liptovský Mikuláš

Krajské derby sa začalo vo vlažnom tempe. Žilinčanom sa však v 4. a 5. min v priebehu 68 sekúnd podarilo vsietiť dva góly zásluhou Koložváryho a Hajnika. Domácich akoby dvojgólové vedenie uspokojilo, čo hostia využili v 8. min po výbornej strele Kurica. O chvílu mohol pridať tretí domáci presný zásah najlepší strelec Žiliny Krajčí, ale Falter jeho strelu kryl. Hra upadla do priemeru a domácich divákov zobudil až druhý gól Liptákov, ktorý v 19. min v presilovej hre po rýchlej akcii druhého útoku vsietil Richard Huna.

V druhej tretine akoby obidve mužstvá hrali len na výsledok. Ani jedna strana toho veľa nevyprodukovala. Príležitosti na skórovanie mal v 34. min hosťujúci Halaj a v 37. min domáci Koložváry, ale stav stretnutia sa nemenil. Liptáci mali rýchly nástup do poslednej tretiny, keď v priebehu dvoch minút vsietili tri góly, ktoré, ako sa ukázalo, boli rozhodujúce. Domáci síce korigovali z hokejky Koložváryho, ale definitívnu bodku na prehre "vlkov" nasadil skvelý Róbert Huna.

Hlasy: Ján Šterbák (tréner Žiliny): "Zápas sme mali dobre rozohratý, viedli sme 2:0. Potom sme dostali nešťastné góly a bolo vyrovnané. V úvode tretej tretiny sme opäť inkasovali a po troch góloch v našej sieti sa už ťažko hrá. Zvyšné presné zásahy boli už len prikrášlením výsledku."

Pavol Paukovček (asistent trénera L. Mikuláša): "Podali sme dobrý, húževnatý výkon. Prehrávali sme, no podarilo sa nám vývoj otočiť. V druhej tretine to nebolo úplne podľa našich predstáv, ale podržal nás brankár Falter. V úvode poslednej časti sme urobili určité úpravy v zostave, výsledkom boli tri rýchle góly, ktoré rozhodli o výsledku stretnutia."

MsHK Garmin Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:6 (2:2, 0:0, 1:4)

Góly: 4. Koložváry (R. Krajčí, Javín), 5. Hajnik (Škoda), 56. Koložváry (Važan, R. Krajčí) - 8. Kuric (Halaj, Vaškovič), 19. Richard Huna (Kriška, Heš), 41. Heš (Halaj, Petran), 42. Pohanka, 42. Kovář (Halaj, Petran), 58. Róbert Huna (Heš) Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Bundil, Šefčík, 2000 divákov

Zostavy: Žilina: Ševela (19. Přikryl) - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, Horák, Sekáč - R. Krajčí, Pleva, Jabrocký - Sivák, Koložváry, Važan - Hajnik, Škoda, M. Kokavec L. Mikuláš: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Grman - Vaškovič, Halaj, Kuric - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, B. Pohanka, Tomášek

Zápas Martin - Nitra

MHC Martin - HK Ardo Nitra 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Domáci v 2. min urazili šťastenu, keď Říha vo veľkej šanci neuveriteľne neskóroval a potom sa dlhé minúty trápili. Naopak hráči Nitry boli čiperní, bojovali ako "sršne", čo na favorizovaný Martin prekvapujúco dlho stačilo.

V 10. min hostia najskôr nastrelili žŕdku domácej bránky, následne puk "tancoval" pred bránkovou čiarou a dezorientovaní martinskí zadáci namiesto toho, aby radikálne zahasili požiar, sa len nehybne prizerali ako Podstavek poslal puk za Lakosilov chrbát - 0:1.

Do druhej tretiny nastúpil Martin so zmenami v zostave. Jeho hre to opticky pomohlo. Hosťom síce začalo viac "prihárať", ale brankár už stiahol roletu. Blýskalo sa aj na opačnej strane, keď Čaládi v 30. min netrafil prázdnu domácu bránu, lebo Lakosil mal v tej chvíli dobre postavené žrde. Zmena skóre nastala až v 35. min v početnej výhode Nitry. Vtedy Lakosil vyrazil puk pred Tomáša Chrenka, ktorý nezaváhal. Potom domáci zatrúbili do útoku, ale Török v 38. min len opäčiatkoval kovovú konštrukciu hosťujúcej bránky.

V tretej tretine sa Martin snažil dať kontaktný gól, ale opak bol pravdou. V 47. min si domáci museli vypiť kalich horkosti až do dna, v presilovke Nitry sa nekrytý Poláček mohol spýtať Lakosila, kam to chce - 0:3. V 54. min síce puk skončil predsa len v nitrianskej sieti, ale tento gól neplatil pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Martin v ďalšom priebehol nedosiahol ani čestný úspech a po jeho bezkrvnom výkone sa z víťazstva zaslúžene tešili hráči Nitry.

Gól: 10. Podstavek (Gálik), 35. T. Chrenko (Hranáč, M. Výborný), 47. Poljaček (Čaládi) Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše L. Havel (Martin) 10 min za nešport. správanie, Babka dokonca zápasu za vyhodenie hokejky za hraciu plochu presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Znášel, Gajan, 2500 divákov

Martin: Lakosil - Drgoň, Vantroba, J. Polák, Babka, Kolba, I. Ďatelinka, V. Dvořák - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Marek Hovorka, Appel - Škumát, Mahdalík, A. Themár Nitra: Púš - Hranáč, Poláček, M. Školiak, Kudrna, M. Výborný, Rais, König, Halász - Čaládi, T. Chrenko, Rumpel - Dobrý, Gálik, H. Ručkay - Hronský, Poljaček, Podstavek - Barčák, Čunderlík, Ecker

Zápas Košice - Kežmarok 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Košičania mali raketový nástup, už v 61. sekunde našiel Huna Grona a ten bekhendom prekonal Klempu. V polovici štvrtej minúty to bolo už 2:0. Huna ideálne prihral Jenčíkovi, a ten už nemal problém zakončiť. Tretí gól mohol pridať najproduktívnjejší Košičan Faith, kežmarského brankára však neprekonal. V 9. min gólmanovi hostí pre zmenu po strele Miklíka asistovala žŕdka. V polovici prvej tretiny bola kežmarská defenzíva rozhodená a Šechný osamotený pred bránkou to patrične využil - 2:1. Smolu mal pri zakončení v 15. min Sýkora, z ideálnej pozície trafil len žŕdku, ale o pár sekúnd na to Kežmarok vyrovnal, keď po buly sa ujala strela Škovíru. V 24. min Klempa vyrazil Jenčíkovu strelu a Huna vo vzduchu trafil ideálne rovno do bránky - 3:2. Potom musel brankár Lipovský riešiť nájazd Pavla Segľu. V 27. min po strele Kmiťa spomedzi kruhov zazvonila za Klempom po tretí raz v stretnutí žŕdka. Kežmarok v 33. min vyrovnal zásluhou Pavla Segľu a jeho umiestnenej strely. Huna mal potom gól na hokejke, ale trafil len Klempu. Po Mocekovej chybe veľa nechýbalo a Pavol Segľa by dostal svoj tím do vedenia. V poslednej tretine bolo nepresností na oboch stranách najviac. Príležitosti však ubudlo. Dobrú mal v 57. min Miklík, ale gól z toho nebol, Klempa potom bez problémom kryl Tabačekovu strelu. Po "vydretom" víťazstve Košíc rozhodol v 58. min Miklík, strelou do pravého rohu kežmarskej bránky. Zisk troch bodov pre favorita poistil pri power-play hostí gólom do prázdnej bránky v 59. min Bartoš.

Góly: 2. S. Gron (Rudolf Huna), 4. Jenčík (Rudolf Huna, P. Bartoš), 24. Rudolf Huna (Jenčík), 58. Michel Miklík (Juraj Faith, M. Šterbák), 59. P. Bartoš (Juraj Faith) - 10. Šechný (P. Segľa, R. Gavalier), 16. Škovira (M. Palovčík), 33. P. Segľa (J. Hrubý, M. Drotár)

Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Juraj Faith - Škovira obaja na 10 min za nešp. správanie, Šechný 10+DKZ za nešp.správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Grečko, Tornay, 5243 divákov

Zostavy: Košice: Lipovský - M. Šterbák, J. Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, P. Mocek, Gajdoš - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Ščurko, J. Sýkora, Murajda
Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, M. Žemba, Sadiki, Jelínek, Gurčík, J. Hrubý, od 26. min Slaninák - Škovira, M. Palovčík, Havíra - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Bednár, S. Pavličko, Fedor - Čížek, V. Žemba, Schneider

Zápas Banská Bystrica - Skalica

HC´05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 3:2 po samost. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Skaličania mali rýchly nástup do zápasu. Už v 47. sekunde sa presadil Pašek šikovnou strelou z medzikružia, keď strieľal spoza hráčov a puk išiel pod hornú žŕdku - 0:1. Domáci mohli odpovedať v 3. min, keď Tománek uvoľnil na útočnej modrej Bulíka, ktorý sa dostal až pred Ondrejku, no neprekonal ho. Ďalšia šanca prišla o minútu neskôr. Tentoraz Dian našiel v strednom pásme Škvaridla, ktorý išiel sám na brankára Skalice, no rovnako neuspel. V prvej tretine chýbali vyložené šance a v rovnakom trende sa pokračovalo aj v druhej časti hry. Až v 30. min sa domáci Jánoš pretlačil pred Ondrejku, no nedokázal ho prekonať, následne ani Dian, a tak prišiel trest. Pravidlo nedáš-dostaneš uplatnil po Kutálkovej prihrávke Šátek, ktorý sa dostal pred Petríka a na trikrát ho prekonal zblízka - 0:2. Banskobystričanom sa podarilo znížiť gólom do šatne, 47 sekúnd pred klaksónom Rimmel strieľal od modrej a puk šikovne tečoval Tománek - 1:2.

V tretej tretine sa Banskobystričania enormne snažili o vyrovnanie, no šance si vytvárali aj hostia. Tie väčšie mali banskobystrickí hokejisti, v 47. min sa nepresadil Jánoš, v 51. min strieľal do žŕdky Dian. Až v samom závere vyšla "baranom" presilovka, keď sa hralo bez brankára a po prihrávke Frühaufa veterán Jánoš z pravého kruhu vyrovnal na 2:2. V predĺžení gól nepadol, ale dramatické boli samostatné nájazdy. Ten rozhodujúci, až 28. v poradí, premenil domáci Štolc a získal pre Bystričanov dva body.

HC´05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 3:2 po samost. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0) Góly: 40. Tománek (Rimmel, Frühauf), 60. Jánoš (Frühauf, Rimmel), rozhodujúci nájazd premenil Štolc - 1. Pašek (R. Školiak, Beňa), 30. Šátek (Kutálek)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Pardavý na 10+DKZ min, V. Vlk (obaja B. Bystrica) na 10 min obaja za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Jankovič, M. Orolin, 2817 divákov Zostavy: B. Bystrica: I. Petrík - Frühauf, Rimmel, V. Vlk, A. Mrena, Brumerčík, Biro, Tomaška, Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - M. Dian, Češík, Škvaridlo - Paľov, Štolc, M. Ižvolt Skalica: Ondrejka - M. Ivičič, Gründling, Beňa, Jendek, Škadra, Gula - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Ľ. Kolník, R. Školiak, Pašek - T. Višňovský, Kutálek, Šátek - Kocák, Hollý, Horský.