02. júla 2009

V 1. predkole EL UEFA víťazstvo Trnavy nad Interom Baku

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom súboji 1. predkola novoutvorenej Európskej ligy UEFA 2009/2010 na domácom trávniku nad azerbajdžanským tímom Inter Baku 2:1 (2:0). Oba góly ...

TRNAVA 2. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom súboji 1. predkola novoutvorenej Európskej ligy UEFA 2009/2010 na domácom trávniku nad azerbajdžanským tímom Inter Baku 2:1 (2:0). Oba góly Trnavčanov zaznamenal kanonier Vladimír Kožuch, a to v 20. a 26. min. Zverenci Karola Peczeho však po zmene strán svoj sľubný dvojgólový náskok neudržali. V 80. min totiž útočník Guttierez pohotovými nožničkami znížil a výrazne tak vylepšil pozíciu azerbajdžanského vicemajstra pred odvetou. Tá sa uskutoční vo štvrtok 9. júla o 19.00 h miestneho času (16.00 h SELČ) na štadióne Tofika Bachramova v Baku.

Spartak Trnava - Inter Baku (Azerb.) 2:1 (2:0)
Góly: 20. a 26. Kožuch - 80. Guttierez, ŽK: 51. Kožuch, 75. R. Procházka, 90. Bernáth - 81. Šukurov, rozhodovali: Viktor Švecov - Igor Byckalo, Mykola Levko (všetci Ukr.), 3948 divákov

Domáci futbalisti si rozhodujúci dvojgólový náskok vypracovali v priebehu šiestich minút, keď sa gólovo presadil útočník Kožuch. Najprv v 20. min Kopúnek rozohral nepriamy kop, ktorý rozhodca Švecov nariadil za faul na Ľ. Hanzela, domáci kapitán Doležaj hlavou našiel pred bránkou voľného Kožucha a ten dotlačil loptu do bránky hostí - 1:0. O šesť minút neskôr sa Trnavčania opäť radovali, keď P. Ďuriš ideálnym centrom našiel v pokutovom území voľného Kožucha a jeho pohotová hlavička skončila za chrbtom Brazílčana Wilsona Juniora - 2:0. Prvú šancu v úvodnom stretnutí prvého predkola Európskej ligy 2009/2010 však mali hostia už v 11. min, keď hlavičku brazílskeho stopéra Acciolyho zastavila ľavá žrď Kraljovej bránky. Vzápätí hostia z Baku vyrobili pred bránkou Trnavy poriadny "závar" a Kralj v spolupráci s Ľ. Hanzelom zachraňoval sieť domácej bránky na trikrát. Brankár Kralj sa vyznamenal aj v 24. min, keď pohotovo vyboxoval na rohový kop krížnu hlavičku hosťujúceho Guttiereza. V závere prvého polčasu Trnavčania rozumnou hrou udržali multinárodné mužstvo, v ktorom hrajú legionári z 13 krajín, na dištanc od svojej bránky.
Zverenci trénera Karola Peczeho spomenutú taktiku dokázali realizovať do 80. min stretnutia. Vtedy Guttierez z 12 metrov nádhernými nožničkami prekvapil Kralja a znížil na 1:2. Do tohto momentu domáci mohli k dvom gólom z prvého polčasu pridať ďalšie dva, ak by ich útočníkom nechýbala presnosť a dôraz pri zakončovaní akcií. Dôkazom nedôrazu bola 70. min, keď Wilson Junior zachránil pred nabiehajúcim Bernáthom. O dve minúty neskôr našiel ten istý hráč Súkenníka a jeho pohotová strela z otočky tesne minula cieľ. V 74. min Bernáth prehral súboj s obranou Interu a jeho slabú strelu z ťažkého uhla brankár hostí chytil. Poslednú šancu na strelenie tretieho trnavského gólu mal v 78. min Hruška, no jeho strela zo 17 metrov z priameho kopu tesne minula ľavý roh bránky Baku.