26. júna 2007

V 2. kole Wimblendonu nečakane aj Gajdošová

Slovenská tenistka Jarmila Gajdošová sa pri svojej tretej účasti po prvý raz v kariére prebojovala do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny v londýnskom ...

LONDÝN 26. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Jarmila Gajdošová sa pri svojej tretej účasti po prvý raz v kariére prebojovala do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny v londýnskom Wimbledone (celková dotácia 11 282 710 libier). Dvadsaťročná Bratislavčanka, 105. vo svetovom rebríčku WTA Tour, v utorňajšom stretnutí 1. kola na 121. majstrovstvách Anglicka na trávnatých dvorcoch All England Lawn Tennis and Croquet Clubu v britskej metropole nečakane zdolala skúsenú a takisto nenasadenú Američanku Meghann Shaughnessyovú (33. v počítačovom poradí) za 75 minút 6:2, 6:4.

Z osemnástich gemov sa polovica skončila brejkom, pričom v šiestich prípadoch bola úspešná Slovenka. Išlo o prvý vzájomný súboj Gajdošovej s 28-ročnou rodáčkou z Richmondu vo Virginii, ktorá má na konte 6 titulov na profi-okruhu, v septembri 2001 figurovala na 11. priečke v renkingu, na adrese SW19 Church Road bola pred piatimi rokmi v osemfinále, nedávno získala trofej na antuke v Barcelone a potom v holandskom Hertogenboschi potrápila Danielu Hantuchovú.
Gajdošová sa v dueli 2. kola stretne s jednou z najvážnejších uchádzačiek o celkový triumf, trojkou žrebu Srbkou Jelenou Jankovičovou. Tento zápas bude zaujímavý aj v súvislosti s blížiacim sa košickým stretnutím SR - Srbsko o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2008 (hrá sa 14. - 15. júla). Gajdošová pred niekoľkými týždňami pripustila svoj návrat do tímu pod taktovkou kapitána Mojmíra Mihala. Ako je známe, do 2. kola dvojhry žien sa v utorok vo Wimbledone prebojovala aj Daniela Hantuchová. Desiata nasadená pokorila 15-ročnú Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú, s voľnou kartou účinkujúcu líderku juniorského rebríčka ITF, jednoznačne 6:0, 6:1 (za 40 minút) a bude čeliť ďalšej Ruske Jelene Lichovcevovej.