Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júna 2013

V armáde by chcelo slúžiť viac ako tisíc nových SlovákovO povolanie vojaka tento rok prejavilo záujem 1150 záujemcov, do armády zobrali 170 z nich. Tento počet presne zodpovedná plánovanému stavu pre 1. polrok 2013. „Žiadateľov zaraďujeme do ...Zdieľať
armada BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – O povolanie vojaka tento rok prejavilo záujem 1150 záujemcov, do armády zobrali 170 z nich.


Tento počet presne zodpovedná plánovanému stavu pre 1. polrok 2013. „Žiadateľov zaraďujeme do základných pozícií ako spojár, vodič, prieskumník, strelec, guľometník, obsluha a podobne. Nie vždy sa darí obsadiť všetky funkcie, najmä tie, na ktoré je podmienkou vodičské oprávnenie skupiny E,“ uviedol hovorca Ozbrojených síl SR Milan Vanga.

Vo všeobecnosti je v armáde problém obsadiť pozície lekárov. V tomto roku preto zacielili regrutáciu na všetky lekárske fakulty na Slovensku. Úrad hlavného lekára ozbrojených síl chce obsadiť osem miest na pozícii mladší lekár. „V súčasnosti sa koná výberové konanie a je predpoklad, že túto požiadavku splníme,“ dodal Vanga.

V ozbrojených silách aktuálne slúži 12,5 tisíca profesionálnych vojakov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tragédia v Štrbe, vlak zabil mladého muža
<< predchádzajúci článok
Chytili zlodeja, ktorý vylúpil štyri domy

V armáde by chcelo slúžiť viac ako tisíc nových Slovákov - diskusné fórum čitateľov

takže na vojakov peniaze sú ????2.6. 10:50:48