Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

28. júna 2020

V Austrálii vznikne nový národný park, v oblasti žijú desiatky ohrozených druhov zvieratAustrálsky štát Nový Južný Wales oznámil vytvorenie nového národného parku pre chránené ohrozené druhy. Narriearra sa rozprestiera na severozápade štátu na ploche 1 534 kilometrov ...Zdieľať
park 676x341 28.6.2020  - Austrálsky štát Nový Južný Wales oznámil vytvorenie nového národného parku pre chránené ohrozené druhy. Narriearra sa rozprestiera na severozápade štátu na ploche 1 534 kilometrov štvorcových.

Najväčšia kúpa v histórii štátuOblasť východne od mesta Tibooburra, ktorá hraničí s Queenslandom, bola viac než storočie majetkom rodiny O'Connorových.

Išlo tak o najväčšiu kúpu súkromného územia pre ochranárske účely v histórii štátu. Sumu, za ktorú ho Nový Južný Wales získal, úrady nezverejnili.

Nový park zatiaľ nemá názov


Minister životného prostredia štátu Matt Kean uviedol, že nový národný park, ktorý sa rozprestiera sčasti v oblasti rieky Bulloo, zahŕňa mokrade a krajinu, aké sa nenachádzajú v žiadnych iných národných parkoch Nového Južného Walesu.

Žije tam najmenej 27 ohrozených druhov vrátane zamatovca mokrinového. K ďalším patria sokol strieborný, chrastiar červenobradý a drop zásternatý. V miestnych močiaroch žijú aj desaťtisíce vodných vtákov, medzi nimi pelikány, ibisy či beluše.

Nový národný park zatiaľ nemá oficiálny názov, vláda však už v tejto veci oslovila miestnu radu v Tibooburre, aby nejaký navrhla.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Austrálii vznikne nový národný park, v oblasti žijú desiatky ohrozených druhov zvierat © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Princetonská univerzita odstráni meno exprezidenta Wilsona z názvu fakulty pre jeho rasistické názory
<< predchádzajúci článok
Tri vesmírne agentúry sa spojili a vytvorili webstránku so zmenami na Zemi počas pandémie

V Austrálii vznikne nový národný park, v oblasti žijú desiatky ohrozených druhov zvierat - diskusné fórum čitateľov