Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. apríla 2019

V austrálskych mestách protestovali proti prísnej utečeneckej politikeTisíce ľudí sa zhromaždili v nedeľu v niekoľkých mestách v Austrálii v rámci protestu proti prísnej utečeneckej politike vlády.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Canberra 14. apríla (TASR) - Tisíce ľudí sa zhromaždili v nedeľu v niekoľkých mestách v Austrálii v rámci protestu proti prísnej utečeneckej politike vlády.


Viac ako tisíc ľudí protestovalo v centre austrálskej metropoly Canberra. Na čele protestu stála organizácia Moslimská komunita v Canberre.

Podľa agentúry DPA demonštranti vyzvali na ukončenie politiky, na základe ktorej sú od roku 2013 utečenci pokúšajúci doplaviť do Austrálie umiestňovaní do zariadení na tichomorských ostrovoch Nauru a Manus.

Vládni predstavitelia uvádzajú, že v súčasnosti sa na oboch ostrovoch nachádza 915 utečencov a žiadateľov o azyl.

Demonštranti skandovali slogany ako "povedz to nahlas, povedz to jasne, utečenci sú tu vítaní" či "zavrite tábory" a mávali transparentmi s odkazom "Prineste ich sem".

"Stačilo. Neobmedzené zadržiavanie ľudí, ktorí nespáchali zločin, sa musí zastaviť," povedala na zhromaždení v Canberre Katherine Raingerová, zástupkyňa anglikánskej cirkvi.

Podobné zhromaždenia sa konali aj v mestách Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Wollongong, ako aj v niekoľkých menších mestách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Turanoch nad Ondavou za starostu zvolili J. Jakubova
<< predchádzajúci článok
V doplňujúcich voľbách zvolili za starostu obce Lazisko F. Púčika

V austrálskych mestách protestovali proti prísnej utečeneckej politike - diskusné fórum čitateľov