Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. januára 2019

V Berlíne sa začal súd s mladíkmi obvinenými z krádeže obrovskej minceIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: Ilustračné foto
Berlín 10. januára (TASR) - Štyria mladí muži obvinení z krádeže 100-kilogramovej pamätnej zlatej mince z Bodeho múzea v Berlíne vo štvrtok predstúpili pred okresný súd v hlavnom meste Nemecka, informovala agentúra AP.


Traja údajní páchatelia - identifikovaní ako Wissam R., Ahmed R. a Wayci R. - sú príbuzní a majú libanonské korene. Podľa webového portálu denníka The Guardian patria do kriminálnej skupiny, ktorá sa za posledné roky dopustila väčšieho množstva zločinov vrátane vlámaní a bankových lúpeží.

Štvrtý podozrivý Dennis W. bol zamestnaný ako bezpečnostný pracovník v múzeu a poskytol páchateľom dôležité informácie potrebné pre vykonanie krádeže, uviedol The Guardian.

Kanadskú pamätnú mincu nazývanú Big Maple Leaf (Veľký javorový list) s hodnotou okolo 3,8 milióna eur trojica odcudzila počas noci 27. marca 2017. Svoj "úlovok" si z miesta činu odviezli na fúriku.

Podozriví, všetci vo veku 20-24 rokov, podľa vyšetrovateľov mincu zrejme rozrezali a rozpredali po kusoch, alebo ju roztavili a vyviezli do zahraničia.

Štvorica počas štvrtkového pojednávania akúkoľvek vinu poprela. Ich obhajcovia tvrdia, že obžaloba nepredložila presvedčivé dôkazy o ich účasti na krádeži. V prípade usvedčenia hrozí mladíkom bez stáleho zamestnania až desať rokov väzenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Produkcia ropy v Nórsku klesne pravdepodobne na 30-ročné minimum
<< predchádzajúci článok
Novou hovorkyňou VšZP je Jana Martanovičová

V Berlíne sa začal súd s mladíkmi obvinenými z krádeže obrovskej mince - diskusné fórum čitateľov