Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

27. apríla 2024

V Bratislave otvorili novú verejnú hvezdáreň, účastníkom otvorenia bol aj minister školstva DruckerNa streche budovy Deutsche Schule Bratislava na Bárdošovej ulici tento týždeň otvorili novú verejnú hvezdáreň. Informuje o tom ministerstvo školstva na sociálnej sieti. Jej ambasádorom je prvý ...Zdieľať
440328099_817959343699305_5128640128274849346_n 676x507 27.4.2024 (SITA.sk) - Na streche budovy Deutsche Schule Bratislava na Bárdošovej ulici tento týždeň otvorili novú verejnú hvezdáreň. Informuje o tom ministerstvo školstva na sociálnej sieti.


Jej ambasádorom je prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella. Vybudovanie hvezdárne sa podarilo vďaka snahe rodičov detí, ktoré navštevujú školu.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Hvezdáreň je jedinou v našom hlavnom meste, a preto škola chce, aby ju využívala aj široká verejnosť," uviedlo ministerstvo.

Nová profesionálna hvezdáreň bude určená pre astronomický klub a jeho súkromných členov, deti a mládež, študentov univerzity, ale aj pre verejnosť. Účastníkom slávnostného otvorenia bol aj minister školstva Tomáš Drucker, ktorý ocenil snahu školy priblížiť žiakom vesmír.


Zdroj: SITA.sk - V Bratislave otvorili novú verejnú hvezdáreň, účastníkom otvorenia bol aj minister školstva Drucker © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzinárodný dom umenia pre deti predstavil Najkrajšie knihy Slovenska za minulý rok, súťaž prešla zmenami
<< predchádzajúci článok
Video: Bebjak v RTVS ostro skritizoval vládu. Na záver prenosu Slnko v sieti rozplakali prezidentku