Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

07. februára 2024

V Bratislave predstavili nominantky ankety Slovenka roka 2024Tento rok vybrala nominačná komisia 27 úspešných Sloveniek nominovaných v deviatich kategóriách.Zdieľať
V Bratislave predstavili nominantky ankety Slovenka roka 2024

Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS odštartoval v utorok v Bratislave 16. ročník čitateľskej ankety Slovenka roka. Tento rok vybrala nominačná komisia 27 úspešných Sloveniek nominovaných v deviatich kategóriách. Mená laureátok sa verejnosť dozvie 21. júna počas galavečera v Slovenskej filharmónii a v priamom prenose RTVS na Jednotke.


V kategórii biznis a manažment sú nominované Darina Pavlů, predsedníčka Dozornej rady spoločnosti PPA Controll, Zuzana Rumiz, generálna manažérka personálnej spoločnosti ManpowerGroup Slovensko a Alena Vanková, manažérka riadenia prevádzky 1. a 2. bloku Atómovej elektrárne Mochovce.

V kategórii médiá a komunikácia sú nominované moderátorka a redaktorka Marta Jančkárová, moderátorka Marianna Ďurianová a moderátorka Simona Frantová. Herečka, členka Činohry SND Barbora Andrešičová, spisovateľka Andrea Coddington a šperkárka Katarína Žiak získali nomináciu v oblasti umenie a kultúra.

Trojicu nominovaných v oblasti veda a výskum tvoria profesorka etnológie a sociálnej antropológie Alexandra Bitušíková, Magdaléna Májeková, vedúca oddelenia biochemickej farmakológie na Ústave experimentálnej farmakológie a toxikológie Centra experimentálnej medicíny Slovenskej akadémie vied (SAV) a Lenka Lorencová, samostatná vedecká pracovníčka Chemického ústavu SAV.

Organizačná vedúca detského folklórneho súboru Čečinka Beáta Čečková, predsedníčka odborných učilíšť, špeciálnych škôl a špeciálnych výchovných zariadení Slovenska Jana Kandríková a Alica Virdzeková, predsedníčka krajskej komisie Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry a okresnej komisie Stredoškolskej odbornej činnosti v Žiline, sú nominované za oblasť podpory mladých talentov.

V kategórii šport získali nomináciu olympionička, reprezentantka v streleckej disciplíne skeet Danka Barteková, reprezentantka v thajskom boxe a kickboxerka Monika Chochlíková a futbalistka Mária Mikolajová.

V kategórii vzdelávanie sú nominované riaditeľka Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji Katarína Kubišová, zriaďovateľka 1. Súkromného Banskobystrického gymnázia Martina Murgašová a Katarína Slobodová Nováková, rektorka Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, etnologička.

Trojicu nominovaných v oblasti zdravotníctva tvoria psychiatrička, psychoterapeutka, klinická výskumníčka a znalkyňa v odbore psychiatria Dagmar Breznoščáková, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice s poliklinikou Dunajská Streda Henrieta Földesová a prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Iveta Lazorová.

V kategórii charita získali nomináciu riaditeľka gréckokatolíckej eparchiálnej charity Košice Anna Ivanková, prezidentka občianskeho združenia Homo Nitriensis Mária Kadlečíková a Lívia Matulová Osvaldová, riaditeľka občianskych združení Klub Luna Senior Friendly a Kreatívny Klub Luna.

"Anketa Slovenka roka prezentuje dámy, ktoré pre túto spoločnosť svojou prácou urobili veľa, prispeli k rozvoju nielen slovenskej spoločnosti, ale aj v zahraničí," uviedla na tlačovej konferencii autorka projektu Mária Reháková a podčiarkla, že ide o v Európe ojedinelú anketu tohto druhu. S nominovanými sa verejnosť zoznámi formou pripravovaných medailónov.

O laureátkach ocenenia v jednotlivých kategóriách rozhodnú čitatelia týždenníka Slovenka spoločne s divákmi a poslucháčmi RTVS formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na www.slovenkaroka.sk do 20. júna.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bruce McCandless vystúpil do vesmíru bez pripútania ku kozmickej lodi
<< predchádzajúci článok
Spoločnosť Meta začne označovať obrázky a videá vytvorené umelou inteligenciou na platformách Facebook, Instagram a Threads