Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. júna 2006

V Bratislave vyžrebovali Corgoň ligu 2006/07Najzaujímavejším bodom štvrtkového aktívu klubov Corgoň ligy, ktorý sa uskutočnil v City Hoteli Bratislava, bolo ako už tradične vyžrebovanie dvojíc 1. kola nastávajúceho ročníka najvyššej ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. júna (WN/SITA) - Najzaujímavejším bodom štvrtkového aktívu klubov Corgoň ligy, ktorý sa uskutočnil v City Hoteli Bratislava, bolo ako už tradične vyžrebovanie dvojíc 1. kola nastávajúceho ročníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže (ÚHČ je v sobotu 15. júla o 18.00 h) a tým podľa tzv. Bergerových tabuliek aj celej budúcej sezóny 2006/2007. Po schválení zmeny štruktúry slovenských republikových súťaží bude mať Corgoň liga po dlhšom čase opäť dvanásť účastníkov (v minulom ročníku účinkovalo medzi elitou desať mužstiev). Na jeseň odohrá každý tím 22 kôl a potom sa najvyššia súťaž rozdelí na dve skupiny. Tímy na 1. až 8. mieste budú na jar bojovať o titul a pohárové miestenky, účastníci tejto skupiny si zo základnej časti súťaže prenesú výsledky zo vzájomných zápasov s mužstvami, s ktorými vytvoria "nadstavbovú" časť súťaže. Kluby, ktoré skončia po 22 kolách základnej časti Corgoň ligy na 9. až 12. mieste, vytvoria druhú osemčlennú skupinu, ktorú doplnia štyri najlepšie tímy z I. ligy (doterajšia II. liga). Všetci účastníci tejto skupiny začínajú pochopiteľne nadstavbovú časť súťaže s nulovým bodovým ziskom. Prvé štyri mužstvá po ukončení tejto časti súťaže sa stanú účastníkmi nasledujúceho ročníka Corgoň ligy 2007/2008. Kluby umiestnené na 5. až 8. mieste tejto skupiny sa stanú účastníkmi nasledujúceho ročníka I. ligy (druhá najvyššia súťaž).

Na štvrtkovom aktíve klubov Corgoň ligy ruka miss Slovenska 2006 Magdalény Šebestovej v spolupráci so sekretárom SFZ a tajomníkom ligovej komisie SFZ Dušanom Huňadym za prítomnosti predstaviteľov SFZ - športového riaditeľa a predsedu ligovej komisie SFZ Vladimíra Wänkeho, generálneho sekretára Dušana Tittela, niektorých členov výkonného výboru SFZ, marketingových partnerov a predstaviteľov médií - rozhodla po

´získaní´ čísla o tom, že aktuálny slovenský majster MFK Ružomberok začne cestu za prípadnou obhajobou titulu doma proti Spartaku Trnava. Dvaja atraktívni nováčikovia MFK Košice a ŠK Slovan Bratislava sa tiež predstavia v domácom prostredí. Košičania privítajú vicemajstra Artmediu Bratislava a Slovan si na Tehelnom poli zmeria sily s AS Trenčín. Aj tretí nováčik - FC Senec bude mať na úvod výhodu domáceho prostredia. Pri Seneckých jazerách sa predstaví FC Nitra. V zostávajúcich dvoch dueloch 1. kola Corgoň ligy 2006/07 nastúpi Dukla Banská Bystrica proti MŠK Žilina a ZTS Dubnica proti tretiemu bratislavskému klubu v najvyššej súťaži - Interu.

Podľa slov D. Huňadyho ligová komisia SFZ so súhlasom všetkých ostatných klubov akceptovala ešte pred žrebovaním žiadosti dvoch tímov - Žiliny a Trnavy, u ktorých prebieha aktuálne rekonštrukcia trávnikov (onedlho budú vyhrievané). Spomenuté kluby chceli z dôvodu výstavby hrať najskôr na súperovej pôde, a tak dostali podľa Bergerových tabuliek čísla 7 a 8. ´Svoje´ čísla pred žrebom poznali aj Slovan (3) a Inter (9), keďže sa chcelo predísť tomu, aby v jednom kole hrali doma oba tieto bratislavské kluby. Prvé kolo je na programe v sobotu 15. júla s úradne stanoveným výkopom o 18.00 h, futbalová jeseň sa skončí 22. kolom 25. novembra 2006. Pred špecifickou jarnou časťou (začiatok 3. marca 2007, záverečné kolo najvyššej súťaže je na programe 30. mája 2007) sa uskutoční znovu žreb.

Samotnému žrebovaniu 1. kola predchádzalo na štvrtkovom aktíve klubov Corgoň ligy zhodnotenie uplynulej sezóny 2005/2006, ktoré pri neúčasti prezidenta SFZ Františka Laurinca (je v súčasnosti ako delegát na MS v Nemecku) predniesol prítomným športový riaditeľ Slovenského futbalového zväzu a zároveň predseda ligovej komisie SFZ Vladimír Wänke. Vo svojom príhovore o. i. povedal: "Kluby vedeli, že po ročníku 2005/06 príde k zmene štruktúry republikových súťaží. Viaceré stretnutia uspokojili divákov, ktorí odchádzali domov spokojní. Potešiteľný je aj určitý nárast divákov v hľadisku. Jednou z negatívnych vecí je to, že ligový futbal sa vytratil z televíznych obrazoviek. Dúfam, že túto skutočnosť v dohľadnom čase vyriešime k spokojnosti všetkých."

Šéf marketingového partnera SFZ - spoločnosti Šport Progress Vojtech Miklós v tejto súvislosti poznamenal: "Samozrejme aj mňa mrzí to, že z našej ligy sa nevysielali priame prenosy. Všetky slovenské televízne spoločnosti dostanú čo nevidieť podmienky a môžu posúdiť a prehodnotiť svoje stanovisko v otázke vysielania zápasov z Corgoň ligy. Na druhej strane my máme pre jednotlivé kluby garantované príjmy na dve sezóny, pre kluby najvyššej súťaže minimálne vo výške 36 miliónov korún."

V ďalšej časti štvrtkového aktívu klubov Corgoň ligy slávnostne vyhlásili výsledky ročníka 2005/2006, aj s finančným ´ohodnotením´. Po ocenenia si prišli MFK Ružomberok (za 1. miesto v Corgoň lige prevzal symbolický šek na 1 500 000 Sk športový riaditeľ klubu Karol Vály), Artmedia Bratislava (za 2. priečku v konečnej tabuľke si pre šek na 1 100 000 Sk prišiel manažér Petr Kašpar), Spartak Trnava (šek na 900 000 Sk za "bronzovú" pozíciu prevzal manažér Martin Rayman) a MŠK Žilina (za 4. miesto v konečnej tabuľke si pre šek na 700 000 Sk prišiel generálny manažér Karol Belaník).

Ružomberčania si ešte viac finančne polepšili, a to o ďalších 500 000 Sk, keďže dosiahli na prvenstvo aj v súťaži Fair play. Za uplynulý ročník Corgoň ligy 2005/2006 získal klub spod Čebraťa 297,84 bodu a spolu tak "zinkasoval" dva milióny korún. Druhé miesto v súťaži slušnosti patrí MŠK Žilina s 288,38 bodmi (K. Belaník si prišiel pre šek v hodnote 300 000 Sk), tretia skončila Dukla Banská Bystrica s 285,13 bodmi, šek na 200 000 Sk prevzal generálny sekretár Tomáš Geist. Najhoršie "dopadol" v tomto hodnotení zostupujúci tím Matador Púchov, ktorý v súťaži fair play obsadil 10. priečku s 270,83 bodmi.

Corgoň liga 2006/2007 - 1. kolo (ÚHČ - sobota 15. júla 2006 o 18.00 h, Artmedia tradične nastúpi na svoje domáce zápasy v nedeľu predpoludním od 10.30 h, Senec by mal hrať v domácom prostredí v piatok večer):

FC Senec - FC Nitra

MFK Košice - FC Artmedia Bratislava

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín

FK ZTS Dubnica - Inter Bratislava

MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Anglicko - Trinidad a Tobago 2:0
<< predchádzajúci článok
Klinsmann je na svoj tím hrdý

V Bratislave vyžrebovali Corgoň ligu 2006/07 - diskusné fórum čitateľov