|  | 
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|  | ||||||
|  Piatok  31.10.2025 | Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky | 
|  | ||||||
|  Meniny má Aurélia | Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino | 
|  Úvodná strana |  Včera  Archív správ  Nastavenia |  |  Kontakt |  Inzercia | 
|  | 
31. mája 2023
V Bruseli mali niektorí politici žiadať o intervenciu proti opozícii, Fico a Taraba chcú zistiť viac (video)
Tagy: Predseda strany Smer-SD 
Skupina predstaviteľov štátnych orgánov žiadala v Bruseli štruktúry Európskej únie a NATO o intervenciu proti opozícii. Povedal to v stredu na ...
Zdieľať
 31.5.2023 (SITA.sk) - Skupina predstaviteľov štátnych orgánov žiadala v Bruseli štruktúry Európskej únie a NATO o intervenciu proti opozícii. Povedal to v stredu na tlačovej konferencii predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
 31.5.2023 (SITA.sk) - Skupina predstaviteľov štátnych orgánov žiadala v Bruseli štruktúry Európskej únie a NATO o intervenciu proti opozícii. Povedal to v stredu na tlačovej konferencii predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.Opozíciu nazvali hybridnou hrozbou
Podľa jeho slov označovali účastníci zahraničnej pracovnej cesty slovenskú opozíciu za hybridnú hrozbu a oznamovali, že ak opozícia vyhrá voľby, hrozí, že Slovensko vystúpi z NATO.
„Niekto poslal v apríli zo Slovenska skupinu 21 ľudí, z toho asi 15 – 16 boli predstavitelia štátnych orgánov. Komunikovali s vysokými predstaviteľmi EÚ, boli u pani Jourovej (Věra Jourová, podpredsedníčka Európskej komisie, pozn. SITA), boli v centrále NATO a žiadali intervenciu proti slovenskej opozícii, pretože začína mať prevahu a začína byť nebezpečná pre Slovensko,“ vyhlásil Fico a dodal, že podľa neho ide o organizovaný zločin proti demokracii a opozícii.
Nechýbal ani Taraba
Na tlačovej konferencii Smeru-SD bol aj nezaradený poslanec Tomáš Taraba, s ktorým si podľa Fica vymieňali informácie, ktoré sa im o pracovnej ceste v Bruseli podarilo získať.
„My musíme zistiť, kto je autorom tejto misie. Kto z ústavných činiteľov mal o tomto vedomosť?“ uviedol Taraba. Smer-SD pozval na tlačovú konferenciu aj zástupcov strany Hlas-SD, tí však účasť odmietli.
Agentúra SITA bude správu aktualizovať.
Zdroj: SITA.sk - V Bruseli mali niektorí politici žiadať o intervenciu proti opozícii, Fico a Taraba chcú zistiť viac (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Tagy: Predseda strany Smer-SD 
				
			
		


 Regióny
 Regióny


 Mobilná verzia
 Mobilná verzia 
  
 


