Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

17. júla 2018

V Budapešti otvorili centrum svetoznámeho vojnového reportéra R. CapuNa snímke návštevníci pozerajú výstavu fotografií Mohai Balázsa.Zdieľať
Na snímke návštevníci pozerajú výstavu fotografií Mohai Balázsa. Foto: TASR/Eszter Asszonyi
Budapešť 17. júla (TASR) - Obnovené a rozšírené priestory Centra súčasnej fotografie Roberta Capu otvorili v pondelok v Budapešti. Modernizáciu inštitúcie, v ktorej v budúcnosti vytvoria stálu expozíciu tohto svetoznámeho amerického vojenského fotografa maďarského pôvodu, finančne podporila maďarská vláda.


Vo výstavných priestoroch Capa Center môžu návštevníci od pondelka vidieť okrem iného aj kolekciu fotografií Garryho Winogranda s názvom Women are beautiful či maďarskej fotografky Zsófii Pályiovej Transit Zone, uvádza sa na internetovej stránke centra.

Robert Capa, pôvodným menom Endre Friedmann, sa narodil 22. októbra 1913 v Budapešti. Zomrel 25. mája 1954 vo veku 40 rokov vo vietnamskom meste Thai Binh.

Capa sa preslávil fotografiami zo španielskej občianskej vojny v rokoch 1936-39; jeho fotografia Smrť španielskeho republikána z 5. septembra 1936 sa stala ikonickou vojnovou fotografiou.

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump nariadil nový dizajn prezidentských špeciálov Air Force One
<< predchádzajúci článok
V bratislavskom Štúdiu 12 predstaví osem tanečníkov novú performanciu

V Budapešti otvorili centrum svetoznámeho vojnového reportéra R. Capu - diskusné fórum čitateľov