Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. apríla 2018

V Budapešti pokračujú protivládne pochody, prišli desaťtisíce ľudíPod heslom "My sme väčšina!" pokračovala v sobotu večer v Budapešti séria protivládnych protestov po tom, čo vládnuca strana Fidesz premiéra Viktora Orbána ...Zdieľať
Archívna snímka Foto: TASR Ladislav Vallach
Budapešť 21. apríla (TASR) - Pod heslom "My sme väčšina!" pokračovala v sobotu večer v Budapešti séria protivládnych protestov po tom, čo vládnuca strana Fidesz premiéra Viktora Orbána získala v parlamentných voľbách 8. apríla dvojtretinovú väčšinu. Prvý protestný pochod, na ktorom vyjadrilo nespokojnosť s volebným systémom 100.000 ľudí, usporiadali mladí ľudia cez Facebook v sobotu 14. apríla.


Masa niekoľkých desiatok tisíc demonštrantov sa vydala o 18.30 h z Kosstuhovho námestia na Cestu slobodnej tlače (Szabad sajtó útja). Podľa komerčnej televízie ATV sa túto sobotu zúčastnilo na demonštrácii zrejme menej ľudí než pred týždňom. Protestujú najmä mladí ľudia, možno však vidieť aj starších ľudí.

V dave sa objavili okrem maďarskej národnej zástavy aj zástavy Európskej únie či arpádovské zástavy. Protestujúci žiadali odstúpenie Orbána a skandovali "Špinavý Fidesz!". Ľudia na čele pochodu niesli tabuľu s požiadavkou "Európsku prokuratúru!".

Trasu pochodu zabezpečovali stovky policajtov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Experti z OPCW odobrali vzorky z miesta údajného útoku v meste Dúmá
<< predchádzajúci článok
Nitrianska komunitná nadácia podporí deväť projektov pre rozvoj kraja

V Budapešti pokračujú protivládne pochody, prišli desaťtisíce ľudí - diskusné fórum čitateľov