Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júna 2024

V Bulharsku zatkli muža s ukrajinskými dokladmi. Je podozrivý zo špionáže a šírenia štátneho tajomstvaV Bulharsku zatkli 23-ročného muža s ukrajinskými dokladmi totožnosti a obvinili ho zo špionáže. Informuje o tom portál Kyiv Independent s odvolaním sa na bulharské médiá.Zdieľať
ukrajinsky pas 676x451 22.6.2024 (SITA.sk) - V Bulharsku zatkli 23-ročného muža s ukrajinskými dokladmi totožnosti a obvinili ho zo špionáže. Informuje o tom portál Kyiv Independent s odvolaním sa na bulharské médiá.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa nich muž nelegálne vstúpil do areálu tepelnej elektrárne Marica Iztok 2, kde ho zadržal tamojší bezpečnostný tím. Muž mal pri sebe drony, mobilné telefóny a niekoľko SIM kariet.

Muž je obvinený zo zhromažďovania informácií, ktoré predstavujú štátne tajomstvo, za účelom ich poskytnutia zahraničnej krajine.

Zatiaľ nie je jasné, či muž fotografoval strategický objekt elektrárne alebo či jeho zariadenia obsahovali informácie predstavujúce štátne tajomstvo. Médiá nešpecifikovali, či má muž ukrajinské občianstvo.Zdroj: SITA.sk - V Bulharsku zatkli muža s ukrajinskými dokladmi. Je podozrivý zo špionáže a šírenia štátneho tajomstva © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva stratila ďalších viac ako 1100 vojakov, Kremeľ prišiel aj o osem tankov
<< predchádzajúci článok
Zo šikanovanej osoby sa neskôr môže stať agresor, ktorý bude šikanovať iných (video)