30. októbra 2008

V českej nominácii na Slovensko aj Jágr

Tréner českej hokejovej reprezentácie Vladimír Růžička zverejnil nomináciu na utorkový prípravný priateľský zápas so Slovenskom. Za riekou Moravou sa očakávala jeho nominácia s napätím, pretože ...

PRAHA 30. októbra (WEBNOVINY) - Tréner českej hokejovej reprezentácie Vladimír Růžička zverejnil nomináciu na utorkový prípravný priateľský zápas so Slovenskom. Za riekou Moravou sa očakávala jeho nominácia s napätím, pretože sa nevedelo, koho zláka do najvzácnejšieho dresu, koľko nováčikov sa v jeho výbere objaví, aký bude pomer hráčov z domácej extraligy a zahraničných súťaží. Proti zverencom slovenského kormidelníka Jána Filca by sa nakoniec malo objaviť trinásť legionárov z európskych líg a deväť z domácej najvyššej súťaže, medzi nimi sú traja nováčikovia. Dres "se lvíčkem" po prvý raz oblečú karlovarský obranca Ondřej Němec a útočníci Petr Vampola z Plzne a David Květoň z Třinca. V zozname hráčov na tento zápas je aj najväčšia hviezda Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), útočník klubu Avangard Omsk Jaromír Jágr. Ten však nedohral stredajšie stretnutie na ľade petrohradského SKA (0:5), keď sa zranil už na začiatku úvodnej tretiny. Na ľade strávil iba 6 minút a po prvej prestávke sa už na ploche neobjavil. Nominácia ČR na zápas so Slovenskom: Brankári: Adam Svoboda (Slavia Praha), Lukáš Mensator (Karlove Vary) Obrancovia: Karel Rachůnek (Dynamo Moskva/Rusko), Miroslav Blaťák (Ufa/Rusko), Jan Platil (Čeljabinsk/Rusko), Martin Ševc (Färjestad/Švédsko), Petr Čáslava (Pardubice), Angel Krstev, Michal Barinka (obaja Vítkovice), Petr Kadlec (Slavia Praha) Útočníci: Jaromír Jágr, Jakub Klepiš (obaja Omsk/Rusko), Jan Marek, Tomáš Rolinek (obaja Magnitogorsk/Rusko), Leoš Čermák (Ufa/Rusko), Petr Čajánek (Dynamo Moskva/Rusko), Jaroslav Hlinka (Linköping/Švédsko), Zbyněk Irgl, Josef Vašíček (obaja Jaroslavľ/Rusko), Roman Červenka, Jaroslav Bednář (obaja Slavia Praha), Martin Straka (Plzeň) SITA