16. augusta 2010

V Cincinnati triumfovala Clijstersová

Belgičanka Kim Clijstersová zdolala po veľkom obrate turnajovú desiatku Rusku Mariu Šarapovovú 2:6, 7:6 (4), 6:2 za 151 minút. Foto: SITA/AP CINCINNATI 16. augusta (WEBNOVINY) - Belgičanka Kim Clijstersová nasadená ako číslo ...

kim clijsters Belgičanka Kim Clijstersová zdolala po veľkom obrate turnajovú desiatku Rusku Mariu Šarapovovú 2:6, 7:6 (4), 6:2 za 151 minút.

CINCINNATI 16. augusta (WEBNOVINY) - Belgičanka Kim Clijstersová nasadená ako číslo štyri sa stala víťazkou súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Western & Southern Financial Group Womens Open v Cincinnati v americkom Ohiu (Premier, dotácia 2 milióny USD, tvrdý povrch DecoTurf II vonku), keď vo finále zdolala po veľkom obrate turnajovú desiatku Rusku Mariu Šarapovovú 2:6, 7:6 (4), 6:2 za 151 minút.

Stretnutie bolo po troch neúspešných Šarapovovej mečbaloch za stavu 3:5 a 40:40 pri Clijstersovej podaní v druhom sete pre dážď prerušené. Pauza prospela Belgičanke, ktorá po návrate na kurt otočila priebeh stretnutia, hoci v tajbrejku druhého setu prehrávala už 0:3. "Bola som blízko prehre a potom prišli daždivé oblaky. Mala som dobré údery zozadu, no servis mi veľmi nepomáhal. Počas pauzy som sa dala dohromady, opäť som sa skoncentrovala. Po návrate na dvorec som začala hrať agresívnejšie a dokázala som to otočiť. Som veľmi šťastná z tohto víťazstva," skonštatovala 27-ročná Clijstersová.

Víťazom štvorhry sa v nedeľňajšom finále stal bielorusko-ruský nenasadený pár Viktoria Azarenková, Maria Kirilenková, ktorý si poradil s turnajovými štvorkami, americko-austrálskou dvojicou Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová 7:6 (4), 7:6 (8) za 124 minút.

Dvojhra - finále:
Kim Clijstersová (4-Belg.) - Maria Šarapovová (10-Rus.) 2:6, 7:6 (4), 6:2

Štvorhra - finále:
Viktoria Azarenková, Maria Kirilenková (Biel./Rus.) - Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová (4-USA/Austr.) 7:6 (4), 7:6 (8)