Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. apríla 2019

V Dánsku zatkli po násilí vyvolanom pravicovým provokatérom 23 ľudíDánska polícia zatkla 23 ľudí pre násilnosti vyvolané krajne pravicovým provokatérom, ktorý si v nedeľu v kodanskej štvrti obývanej imigrantmi pohadzoval výtlačok koránu. ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Kodaň 15. apríla (TASR) - Dánska polícia zatkla 23 ľudí pre násilnosti vyvolané krajne pravicovým provokatérom, ktorý si v nedeľu v kodanskej štvrti obývanej imigrantmi pohadzoval výtlačok koránu. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.


Kodanská polícia uviedla, že zadržaní sú podozriví z desiatok prípadov podpálení áut a odpadkových kontajnerov najmä v štvrti Nörrebro, imigrantskej štvrti v dánskom hlavnom meste.

Nepokoje vypukli po tom, ako si Rasmus Paludan - právnik, ktorý sa odvoláva na slobodu prejavu - na ulici opakovane pohadzoval posvätnú knihu islamu.

Protidemonštranti na neho začali hádzať dlažobné kocky a polícia ho musela ochrániť a odviesť preč. Nepokoje sa rozšírili aj do iných častí mesta a policajti proti osobám, ktoré na nich hádzali rôzne predmety, použili slzotvorný plyn.

Dánsky premiér Lars Lökke Rasmussen označil Paludanovu manifestáciu za "nezmyselnú provokáciu".

Agentúra AFP pripomína, že Paludan je lídrom krajne pravicovej strany Stram Kurs (Tvrdá línia), ktorá sa snaží o to, aby moslimovia opustili Dánsko.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zisk Citigroup v 1. kvartáli vzrástol
<< predchádzajúci článok
ICO navrhuje obmedziť používanie sociálnych sietí pre deti

V Dánsku zatkli po násilí vyvolanom pravicovým provokatérom 23 ľudí - diskusné fórum čitateľov