Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2019

V deň inaugurácie prezidenta mal Kazachstan opäť problémy s internetomKasym-Žomart Tokajev, archívna snímka.Zdieľať
Kasym-Žomart Tokajev, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Nursultan 12. júna (TASR) - Používatelia internetu v Kazachstane opäť zažívajú problémy s prístupom k sociálnym sieťam. Komunikačná aplikácia WhatsApp nefunguje vôbec, informovala v stredu agentúra Interfax. K problémom došlo v deň inaugurácie nového prezidenta Kasyma-Žomarta Tokajeva.


Problémy s prístupom na internet sa začali v utorok večer a pokračovali až do stredy ráno, keď nebolo k dispozícii viacero sociálnych sietí a messengerov. Obmedzený prístup mali najmä používatelia Facebooku, komunikačných služieb Telegram či WhatsApp, ako aj služieb Instagram a Youtube na zdieľanie fotografií a videí.

Podobná situácia nastala v Kazachstane aj minulú nedeľu, keď sa tam konali prezidentské voľby. Ich víťazom sa stal Tokajev, ktorého práve v stredu slávnostne uviedli do úradu.

Interfax vo svojej správe poznamenal, že v deň volieb nebol v metropole Nursultan internet dostupný najmä v budove ústrednej volebnej komisie, kde sa konali brífingy pre novinárov o priebehu hlasovania.

K internetu sa nedalo pripojiť ani v Starom meste Nursultanu na druhom brehu rieky. Novinári pracujúci priamo vo volebných miestnostiach v hlavnom meste tiež zaznamenali problémy s prístupom na Facebook a Telegram.

Ministerstvo vnútra následne uviedlo, že nemá informácie o zablokovaní komunikácie prostredníctvom internetu. Tokajev sa neskôr na tlačovej konferencii vyjadril podobne, ale uistil, že vydá pokyn, aby situáciu prešetrili príslušné orgány činné v trestnom konaní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri znižovaní celkového počtu dopravných nehôd bol rok 2018 úspešný
<< predchádzajúci článok
Podnikatelia, ktorí nestihli zaviesť eKasu, by mali mať odklad pokút

V deň inaugurácie prezidenta mal Kazachstan opäť problémy s internetom - diskusné fórum čitateľov