Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. júna 2013

V Indickom oceáne sa potopila loď s približne 60 utečencamiLoď vezúca asi 60 utečencov z Ázie sa potopila v Indickom oceáne asi 120 kilometrov od Vianočného ostrova patriaceho do austrálskeho teritória. Ako v nedeľu informoval austrálsky minister ...Zdieľať
lod SYDNEY 9. júna (WEBNOVINY) - Loď vezúca asi 60 utečencov z Ázie sa potopila v Indickom oceáne asi 120 kilometrov od Vianočného ostrova patriaceho do austrálskeho teritória.


Ako v nedeľu informoval austrálsky minister vnútra Jason Clare, pátracie lietadlo objavilo na mieste nešťastia už len trosky lode a 13 mŕtvych tiel.

Záchranári odštartovali pátraciu operáciu v snahe objaviť živých ľudí, zatiaľ sa im to však nepodarilo. Na palube lode bolo podľa Clarea najmenej 55 ľudí, väčšinou dospelých mužov, ako aj niekoľko žien a detí. Iné lode si plavidlo všimli už vo štvrtok, no následne zmizlo z dohľadu. Pátracie lietadlá objavili prvé trosky v piatok večer.

Vianočný ostrov je častým cieľom tisícov utečencov, ktorí sa plavia najčastejšie z Indonézie alebo Srí Lanky. Plavidlá sú však často v zlom stave a navyše preplnené a plavbu v zradných vodách Indického oceánu množstvo ľudí neprežije.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Angela Merkelová vyzvala štáty EÚ na ďalšie reformy
<< predchádzajúci článok
Obrazom: Klesajúci Dunaj vyplavil množstvo odpadu