Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. mája 2006

V Indonézii je 54 ľudí v karanténe pre vtáčiu chrípkuPäťdesiatštyri príbuzných indonézskej rodiny, ktorej členovia zomreli na vírus vtáčej chrípky, je v súčasnosti v karanténe. Všetky osoby v karanténe okrem tehotnej ženy a dojčaťa užívajú ...Zdieľať

ŽENEVA 31. mája (WN/SITA/AP) - Päťdesiatštyri príbuzných indonézskej rodiny, ktorej členovia zomreli na vírus vtáčej chrípky, je v súčasnosti v karanténe. Všetky osoby v karanténe okrem tehotnej ženy a dojčaťa užívajú antivirotikum Tamiflu a denne ich kontrolujú zdravotnícke tímy, informovala v stredu Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Karanténa je dobrovoľná, pričom zdravotníci navštevujú i iné domácnosti v dedine Kubu Simbelang na Severnej Sumatre, ktorá má 400 obyvateľov. "Od 22. mája sme nezistili žiadne nové prípady infekcie H5N1. Je to dôležité zistenie naznačujúce, že vírus sa mimo členov rodiny nerozšíril," skonštatovala WHO. WHO nedávno informovala, že sedem členov rodiny pravdepodobne zomrelo na nebezpečný vírus H5N1, ôsmy člen prežil. Štvrtá najľudnatejšia krajina tento rok zaznamenala najviac prípadov úmrtia na vtáčiu chrípku na svete.

FOTO: SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ariel Šaron údajne opakovane otvoril oči
<< predchádzajúci článok
V Bosne našli pozostatky ľudí, ktorí chceli uniknúť masakre

V Indonézii je 54 ľudí v karanténe pre vtáčiu chrípku - diskusné fórum čitateľov