Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. februára 2012

V Iráne zablokovali úrady internet, vypli aj GmailIránske úrady tento týždeň zablokovali ďalšie internetové služby, ktoré ešte viac obmedzili prístup obyvateľov k tejto globálnej počítačovej sieti. Teherán obmedzil prístup k e-mailom aj na ...Zdieľať
iran internet TEHERÁN 21. februára (WEBNOVINY) - Iránske úrady tento týždeň zablokovali ďalšie internetové služby, ktoré ešte viac obmedzili prístup obyvateľov k tejto globálnej počítačovej sieti. Teherán obmedzil prístup k e-mailom aj na populárnom Gmaili, k čomu v minulosti pristúpil už viackrát.


Záťah vyvolal v médiách, firmách aj medzi študentmi pobúrenie. "Trpezlivosť užívateľov je už na konci," napísala tlačová agentúra ISNA.

Úrady sa k výpadku služieb zatiaľ nevyjadrili. Irán však pravidelne obmedzuje prístup obyvateľov k internetu zväčša pre obavy, že sa dostanú k západným informačným zdrojom, ktoré sú v rozpore s propagandou islamistického režimu. Posledný záťah tohto druhu bol pred týždňom, keď úrady vypli e-mailových klientov Gmail, Hotmail aj Yahoo.

Podľa expertov však tentoraz vláda zašla oveľa ďalej, keď zablokovala používanie takzvaných Virtuálnych súkromných sietí (VPN). Ide o spôsob, ktorý internetovým užívateľom pomáha surfovať aj po zablokovaných weboch a vyhnúť sa tak cenzúre. Túto formu pripájania na sieť z bezpečnostných dôvodov používajú aj banky a rôzne súkromné korporácie a vypnutie VPN im tak spôsobuje nemalé problémy.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Príbuzní zosnulých honduraských väzňov vtrhli do márnice
<< predchádzajúci článok
Dzurinda uvítal návrh Žitňanskej šéfovať SDKÚ