Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

30. mája 2019

V Kalifornii sa narodilo najmenšie dieťa. Važilo toľko, čo veľké jablkoKalifornská nemocnica oznámila v stredu pôrod najmenšieho dieťaťa na svete, ktoré prežilo. Vážilo len 245 gramov, tak ako veľké jablko, keď sa narodilo, informovala ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Los Angeles 30. mája  - Kalifornská nemocnica oznámila v stredu pôrod najmenšieho dieťaťa na svete, ktoré prežilo. Vážilo len 245 gramov, tak ako veľké jablko, keď sa narodilo, informovala agentúra AFP.


Dievčatko, ktoré dostalo od nemocničného personálu v San Diegu prezývku Saybie, prišlo na svet, keď bola jeho matka v 24 týždni tehotenstva. To malo trvať 40 týždňov.

Lekári povedali otcovi, že bude môcť byť približne hodinu so svojou dcérkou, kým zomrie. "Ale z hodiny boli dve hodiny, z nich bol potom deň a z neho týždeň," uviedla matka vo videu zverejnenom nemocnicou.

Podľa lekárov sa Saybie narodila akútnym cisárskym rezom v decembri po tom, ako vážne tehotenské komplikácie ohrozili matkin život.

Po takmer piatich mesiacoch na jednotke intenzívnej starostlivosti prepustili Saybie v máji domov, keď už vážila dva kilogramy. Rodina povolila zverejnenie jej príbehu, ale chce zostať v anonymite.

Predchádzajúci rekord držalo dieťa narodené v roku 2015 v Nemecku, ktoré vážilo pri pôrode o sedem gramov viac ako Saybie.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Music festival Piešťany sa ponesie v znamení výročí hudobných telies
<< predchádzajúci článok
Video: Tehelné pole ponúklo vydarenú koncertnú premiéru so skupinou Elán

V Kalifornii sa narodilo najmenšie dieťa. Važilo toľko, čo veľké jablko - diskusné fórum čitateľov