Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. apríla 2023

V kauze vraždy Kuciaka opätovne predvolali Andruskóa, pojednávanie sa nakoniec predĺži až do májaNa pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v stredu pokračuje hlavné pojednávanie v prípade ...Zdieľať
img_1890_copy 676x451 5.4.2023 (SITA.sk) - Na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v stredu pokračuje hlavné pojednávanie v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktoré je spojené aj s kauzou prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.


Súd na pojednávanie opätovne predvolal kľúčového svedka Zoltána Andruskóa, ktorý je vo veci vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 15 rokov väzenia. V prípade prípravy vrážd bol zase vyčlenený na samostatné konanie. Andruskó už v rámci obnoveného procesu vypovedal viacero pojednávacích dní v roku 2022.

Vytýčia dva nové termíny


Predsedníčka senátu Ružena Sabová zároveň avizovala, že na pojednávaní vytýčenom na 21. apríla by mal opätovne vypovedať odsúdený člen sereďského drogového gangu Ilija Weiss a súd zváži aj opätovný výsluch nitrianskeho podnikateľa Norbeta Bödöra.

Sabová tiež oznámila, že súd vytýči dva nové termíny pojednávania na 9. a 12. mája. Predpoklad, že sa proces ukončí v apríli, sa tak nenaplní.

Prípad sa prejednáva od minulého apríla


Najvyšší súd (NS) SR v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

V kauze Kuciak a príprave vrážd prokurátorov predvolali vyšetrovateľa NAKA a ďalších svedkov

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol. ŠTS tak prípad opätovne prejednáva od apríla minulého roku.

Príprava vrážd prokurátorov


Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

V tejto veci čelia obžalobe okrem Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej aj Dušan Kracina a bosniansky občan Darko DragičTomáš Szabó, ktorý je v prípade vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, v kauze prípravy vrážd priznal vinu a bol vylúčený na samostatné konanie.


Zdroj: SITA.sk - V kauze vraždy Kuciaka opätovne predvolali Andruskóa, pojednávanie sa nakoniec predĺži až do mája © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žilinskému sudcovi hrozila strata funkcie, disciplinárny senát ho nakoniec oslobodil
<< predchádzajúci článok
Poznáme spoľahlivý spôsob ako ušetriť pri nákupe potravín