Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. septembra 2016

V Kežmarku sa z príspevku od vlády začne so znížovaním nezamestnanostiErb mesta KežmarokZdieľať
Erb mesta Kežmarok Foto: Heraldický register
Kežmarok 6. septembra (TASR) – Ešte počas februárového výjazdového zasadnutia vlády SR pridelili okresu Kežmarok 4.600.000 eur na obdobie piatich rokov na aktivity akčného plánu, ktorého cieľom je znížiť nezamestnanosť. Primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák uviedol, že pre rok 2016 je určený finančný balík vo výške takmer dva milióny eur. Z tejto sumy sa začne realizovať prvá fáza študentského kempusu a vybudovanie Centra projektovej podpory.


V študentskom kempuse budú umiestnené stredné školy a pôjde o tzv. študentské mestečko. "Ďalšie peniaze z dvojmiliónového balíka sú určené aj na vybudovanie Centra projektovej podpory," uviedol kežmarský primátor. To vznikne ako nové oddelenie mestského úradu. Budú sa v ňom stretávať ľudia so záujmom o projekty, nájdete tu priestor na organizovanie seminárov, školení a podobných aktivít. V centre nájdu poradenstvo podnikatelia či mladí a začínajúci farmári.

Zákon z 11. novembra 2015 o podpore najmenej rozvinutých okresov umožňuje vláde SR podporiť znevýhodnené okresy. Kežmarok patrí medzi tie s vysokou mierou nezamestnanosti, preto sa ho výhody týkajú. "V tomto roku sme už získali z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR nenávratnú dotáciu vyššiu o 10 percent na odkúpenie novej bytovky na Weilburskej ulici, zvyšok pôjde zo Štátneho fondu pre rozvoj bývania. Pre ľudí to znamená, že budú mať nižšie nájomné. Aj to je jedna z vecí, ktoré sa snažíme pre Kežmarčanov urobiť," informoval Ferenčák.

Okrem 4.600.000 eur na aktivity akčného plánu vláda pridelila okresu Kežmarok aj ďalšie dotácie. Uvoľnila milión eur na výstavbu zimného štadióna, mesto Spišská Belá získalo na výstavbu športovej haly 300.000 eur a príspevky dostali aj ďalšie obce na konkrétne účely so stanoveným termínom plnenia. "Ak sa peniaze nestihnú investovať na daný účel, musia ich obce a mestá vrátiť," vysvetlil kežmarský primátor. Podľa jeho ďalších slov musí byť zimný štadión postavený do konca roka 2017, čo je podmienkou na využitie príspevku. Mesto plánuje zainvestovať ďalších zhruba 980.000 eur z vlastného rozpočtu, výslednú sumu však určí až samotný projekt. "Predpokladám, že na jar 2017 by sme mohli mať obstarávateľa a zhruba na jeseň by sme štadión už otvorili," uzavrel Ferenčák.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIDEO: KORČOK: Od summitu nemožno očakávať žiaden zázračný plán
<< predchádzajúci článok
V troskách zrútených garáží v Tel Avive objavili telo tretej obete

V Kežmarku sa z príspevku od vlády začne so znížovaním nezamestnanosti - diskusné fórum čitateľov

Keby21.1. 10:18:21
Keby21.1. 10:18:24
Keby21.1. 10:18:26