Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. júla 2022

V Levoči sa koná tradičná púť na Mariánsku horu, počas víkendu platia v meste dopravné obmedzeniaV súvislosti s púťou na Mariánsku horu čakajú návštevníkov Levoče počas víkendu dopravné obmedzenia. Upravený dopravný režim platí od soboty 2. júla od 06:00 ráno a ukončenie sa predpokladá v nedeľu ...Zdieľať
vz6_6681 676x450 2.7.2022 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s púťou na Mariánsku horu čakajú návštevníkov Levoče počas víkendu dopravné obmedzenia. Upravený dopravný režim platí od soboty 2. júla od 06:00 ráno a ukončenie sa predpokladá v nedeľu 3. júla o 16:00.


Ako informuje prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, počas obmedzení sú v meste uzatvorené miestne komunikácie - ulica Športovcov, Ovocinárska, Sadová, Kláštorská, Košická a Námestie Majstra Pavla.

Posilnené spoje MHD


V dopravnom smere od Levočskej doliny do Levoče, v úseku od križovatky s miestnou komunikáciou ulice V. Greschika po križovatku s ulicou Športovcov, je pravý jazdný pruh vyhradený pre parkovanie autobusov.

V čase konania Mariánskej púte sú v meste Levoča posilnené spoje mestskej hromadnej dopravy a je zabezpečená kyvadlová doprava medzi železničnou stanicou a Sadovou ulicou.

Všetky verejné parkoviská sú vyznačené dočasným dopravným značením. Na starom ihrisku na Potočnej ulici je vytvorené záchytné parkovisko pre návštevníkov púte.

„Každoročne sa tejto púte zúčastňujú státisíce pútnikov. Vodičov preto žiadame, aby sa vyzbrojili trpezlivosťou, zvýšili opatrnosť a dôsledne dodržiavali pokyny príslušníkov polície a organizátorov podujatia,“ dodala polícia.

Program odkazuje na rodinu


Levočská púť sa po dvoch rokoch koná v bežnom rozsahu, ako tomu bolo naposledy v roku 2019.

Program tohtoročnej púte na Mariánsku horu odkazuje na Rok rodiny, ktorý vyhlásil pápež František a 10. ročník Svetového stretnutia rodín, ktoré sa konalo v dňoch 22. až 26. júna v Ríme.

V tomto roku si na cirkevnom podujatí pripomínajú aj 100 rokov od konsekrácie Baziliky na Mariánskej hore Jánom Vojtaššákom.


Zdroj: Webnoviny.sk - V Levoči sa koná tradičná púť na Mariánsku horu, počas víkendu platia v meste dopravné obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O funkciu župana Žilinského kraja sa bude uchádzať František Drozd z radov Kotlebovcov (video)
<< predchádzajúci článok
Z Domaše vytiahli utopeného muža. Bol nezvestný od piatku, kedy skočil do vody a už sa viac nevynoril