Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2019

V Maďarsku prehľadali vytiahnutý vrak lode HableányVrak vyhliadkovej lode Hableány, archívna snímka.Zdieľať
Vrak vyhliadkovej lode Hableány, archívna snímka. Foto: TASR Ladislav Vallach
Budapešť 12. júna (TASR) - Maďarská polícia vo vraku havarovanej vyhliadkovej lode Hableány, ktorý v utorok vytiahli zo dna Dunaja, nenašla žiadne ďalšie obete. Informoval o tom v stredu spravodajský server Origo.hu, ktorý pripomína, že vrak prehľadali policajti už uzavretých priestoroch prístavu v budapeštianskom XXI. obvode Csepel, kam ho po vytiahnutí odviezli na tlačnom člne.


Podľa servera záchranári nevylučovali, že ďalšie obete nájdu medzi usadeninami v trupe vytiahnutého plavidla. V niektorých priestoroch lode totiž bolo toľko bahna, že sa tam nebolo možné dostať. Podľa nepotvrdených informácií Origo.hu sa podarilo polícii prehľadať aj tieto priestory, avšak žiadne telo nenašli.

Polícia v stredu identifikovala ďalšie tri obete tragickej zrážky osobných lodí na Dunaji v Budapešti. Záchranári v utorok pri vyzdvihovaní vraku lode Hableány objavili štyri telá. Podľa spravodajského servera Híradó.hu sú identifikovanými osobami dve Kórejčanky a maďarský kapitán lode.

Identifikácia štvrtej obete, ktorou je dieťa, ešte nie je ukončená, dodala polícia. Počet identifikovaných obetí havárie tak stúpol na 21.

Maďarské orgány pátrajú ešte po štyroch nezvestných.

K zrážke vyhliadkovej a výletnej lode došlo pod Margitiným mostom v Budapešti v stredu 29. mája krátko po 21.00 h. Vyhliadková loď s 33 juhokórejskými turistami a dvojčlennou posádkou sa následne v priebehu zhruba siedmich sekúnd potopila. Bezprostredne po zrážke sa z vôd Dunaja podarilo zachrániť sedem ľudí.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V galérii Jozefa Kollára vystavia ilustrácie z kultovej detektívky
<< predchádzajúci článok
M. Beblavý: Spolu a Progresívne Slovensko pôjdu do volieb spoločne

V Maďarsku prehľadali vytiahnutý vrak lode Hableány - diskusné fórum čitateľov