12. mája 2009

V Madride Hantuchová nestačila v 2. kole na Jankovičovú

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v utorkovom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Mutua Madrileňa Madrid Open v Madride (Premier Mandatory, dotácia 3,5 milióna eur, antuka vonku), keď ...

MADRID 12. mája (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová neuspela v utorkovom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Mutua Madrileňa Madrid Open v Madride (Premier Mandatory, dotácia 3,5 milióna eur, antuka vonku), keď podľahla nasadenej štvorke, Srbke Jelene Jankovičovej za 102 minút 5:7, 2:6. Nenasadená slovenská tenistka Hantuchová bola bývalej svetovej jednotke Jankovičovej vyrovnanou súperkou až do polovice druhého setu. V stretnutí, ktoré sa hralo na hlavnom dvorci Manola Santanu v areáli Caja Mágica, však doplatila na množstvo nevyužitých príležitostí.

V prvom sete premrhala 26-ročná Slovenka po dvoch brejkoch náskok 5:3. Za stavu 5:4 a 30:30 ju pri jej podaní dve loptičky delili od zisku úvodného dejstva. V druhom sete za stavu 1:1 nevyužila Hantuchová ďalšie dva brejkbaly pri podaní 24-ročnej Srbky. Do zápasu sa zverenkyňa Larriho Passosa ešte mohla vrátiť za stavu 1:3, no opäť nevyužila ponúknuté možnosti pri súperkinom servise. Celkovo Hantuchová zahrala 5 es, ale zahodila až 9 z 11 brejkbalov. O svoj servis prišla celkovo päťkrát. Dvadsaťšesťročná popradská rodáčka Hantuchová má po utorku s Jankovičovou bilanciu 1:3. Hantuchová ešte pokračuje na turnaji v Madride vo štvorhre po boku Japonky Ai Sugijamovej.