22. januára 2007

V NBA Phoenix pokračuje vo vynikajúcej sérii

Zo štyroch nočných zápasov bol bodovo najbohatší ten vo Phoenixe, kde domáci Suns nastrieľali svojmu súperovi z Minnesoty 131 bodov, zatiaľ čo Timberwolves „iba“ 102. Phoenix tak vyhral už ...

NEW YORK 22. januára (WEBNOVINY) - Zo štyroch nočných zápasov bol bodovo najbohatší ten vo Phoenixe, kde domáci Suns nastrieľali svojmu súperovi z Minnesoty 131 bodov, zatiaľ čo Timberwolves „iba“ 102. Phoenix tak vyhral už svoj 13. zápas v rade, čo ho pasuje podľa štatistík za výrazného favorita celého ročníka NBA. V histórii sa totiž stalo iba dvakrát (Washington Capitols 1946/47, Utah Jazz 1996/97), že tím, ktorý mal v sezóne dve série s minimálne 13 víťazstvami v rade, nevyhral titul. Phoenix je celkovo iba 8. tímom, ktorému sa takéto víťazné vlny podarili v jednej sezóne. Zaujímavým zjavom na ihrisku bol v nedeľu večer Shawn Marion, ktorý nastrieľal súperovi 17 bodov a doskočil pre neho nezvyčajných 20 lôpt. „Nestáva sa každý deň, že máte možnosť vidieť nízkeho krídelníka doskočiť 20 lôpt za tri štvrtiny. To si môžete byť istý,“ zvýraznil výnimočnosť výkonu 28-ročného hráča jeho spoluhráč Steve Nash. Sériu s takým množstvom víťazstiev by si rád zopakoval Dallas, ktorému sa podobný kúsok podaril v období decembra a januára. Po víťazstve na ihrisku Miami je na méte 7 víťazstiev v rade. Dôležitým mužom na ihrisku bol nedávno po zranení ľavého členka sa navrátivší Jerry Stackhouse, ktorý v poslednej štvrtine pomohol svojmu tímu 16 zo svojich celkovo 23 bodov zabrániť hráčom Heat otočiť výsledok vo svoj prospech. Mavericks tak majú z posledných 21 zápasov úctyhodnú bilanciu 20-1, čo ich popri Phoenixu posúva do roly favorita tohto ročníka. „Musíme takto hrať aj naďalej. Dnes to bol skvelý zápas so skvelými výkonmi v podaní naozaj skvelých hráčov,“ nešetril slovami chvály 32-ročný Stackhouse. V ďalších dvoch zápasoch nestačila podľa očakávania Philadelphia na vlastnej palubovke na San Antonio, keď bola nútená v druhej polovici zápasu doháňať náskok súpera. Ten ju však k výraznejšiemu nádychu nepustil a vyhral 99:85. V Portlande sa predviedlo Milwaukee a v súboji 28-bodových Brandona Roya a Earla Boykinsa sa viac po zápase tešil prvý spomínaný, Portland totiž vyhral 99:95.

Miami - Dallas 93:99

Najviac bodov: Wade 31, Jason Williams 17, Haslem 15 - Josh Howard 25, Stackhouse 23, Nowitzki 22 (11 doskokov), štvrtiny: 23:31, 17:20, 27:23, 26:25, 20 195 divákov

Philadelphia - San Antonio 85:99

Najviac bodov: Iguodala 20, Korver 13, Dalembert 12 (12 doskokov) - B. Barry 23, Duncan 17 (15 doskokov), Ginobili a Horry po 12, štvrtiny: 15:30, 26:31, 24:17, 20:21, 14 883 divákov

Phoenix - Minnesota 131:102

Najviac bodov: Stoudemire 25, Barbosa 20, Marion 17 (20 doskokov) - Foye 25, Hudson 22, Hassell 20, štvrtiny: 35:28, 23:23, 46:20, 27:31, 18 422 divákov

Portland - Milwaukee 99:95

Najviac bodov: Roy 28, Z. Randolph 19 (12 doskokov), Webster 15 - Boykins 28, Bell 23, C. Bogut 16, štvrtiny: 30:20, 28:25, 17:18, 24:32, 14 285 divákov