Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. júla 2018

V Nemecku má 'Ndrangheta vraj už podobné štruktúry ako v TalianskuKalábrijská mafia 'Ndrangheta si vybudovala v Nemecku už podobné štruktúry ako v krajine pôvodu, tvrdia v polročnej, v stredu zverejnenej správe vyšetrovatelia z talianskeho ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Rím 18. júla (TASR) - Kalábrijská mafia 'Ndrangheta si vybudovala v Nemecku už podobné štruktúry ako v krajine pôvodu, tvrdia v polročnej, v stredu zverejnenej správe vyšetrovatelia z talianskeho protimafiánskeho úradu DIA.


Podľa ich poznatkov je v Nemecku mimoriadne zaujímavou lokalitou pre túto odnož mafie s ohľadom na obchod s drogami prístav v Hamburgu.

'Ndrangheta, ktorá pôsobí nielen v obchode s drogami, ale podieľa sa aj na praní špinavých peňazí, obchode so zbraňami a vydieraní, je však aktívna aj v spolkových krajinách Bádensko-Württembersko, Bavorsko, Durínsko, Hesensko, Sasko či Severné Porýnie-Vestfálsko.

V spolkovej republike pôsobia aj sicílska mafia Cosa Nostra, neapolská Camorra a apúlska Sacra Corona Unita.

V správe DIA za druhý polrok 2017 sa detailne popisujú nielen aktivity rôznych mafiánskych zoskupení v jednotlivých oblastiach Talianska, ale aj vo viacerých ďalších európskych krajinách a regiónoch (Belgicko, Francúzsko, Holandsko, Malta, Nemecko, Rakúsko, Španielsko, Švajčiarsko, Veľká Británia, či na Balkáne), ale aj v zámorských štátoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HROZIA ĎALŠIE POVODNE: Na severe SR stúpajú hladiny vodných tokov
<< predchádzajúci článok
SPOZNÁVATE HO? Muž z Martina svoju obeť najprv opil, potom okradol

V Nemecku má 'Ndrangheta vraj už podobné štruktúry ako v Taliansku - diskusné fórum čitateľov